Творця радянської ядерної бомби знайшли у петлі [ Редагувати ]

У центрі Москви в квартирі на Космодаміанській набережній знайдено мертвим 92-річного фізика-ядерника Григорія Клінішова - одного з творців першої радянської двоступінчастої термоядерної бомби РДС-37. Про це повідомив ТАСС.
Як заявили агентству в екстрених службах, вчений скоїв самогубство. Клінішов залишив передсмертну записку, де попрощався з близькими. Тіло фізика знайшли його родичі ще 17 червня.
Причинами суїциду могли стати тяжкі хвороби вченого та смерть його дружини.
Григорій Клінішов - кандидат фізико-математичних наук, лауреат Ленінської премії 1962 року. У СРСР він займався розробками ядерної та термоядерної зброї у Всесоюзному науково-дослідному інституті експериментальної фізики.
Він працював інженером у теоретичному відділенні під керівництвом фізика-теоретика Андрія Сахарова. Для бомби РДС-37, вперше випробуваної 22 листопада 1955, він розробляв заряд.
Випробування термоядерної бомби РДС-37 відбулося 22 листопада 1955 на Семипалатинському полігоні - її скинули з бомбардувальника. Тоді через ударну хвилю було пошкоджено будівлі в 59 населених пунктах, а кілька десятків людей отримали травми.
Григорій Клінішов не лише брав участь у створенні РДС-37, а й розробив кілька типів термоядерних зарядів бомб наступних поколінь.
Нагадаємо, за даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), росія збільшила кількість розгорнутих ядерних боєголовок з 1 588 до 1 674.