Вишкіл між боями: як тренуються піхотинці на Запорізькому напрямку [ Редагувати ]
Як тримати оборону та штурмувати позиції - свої навички весь час підвищують піхотинці 141-ї бригади. Вони воюють на Запорізькому напрямку. Вишкіл проводять у вільний час й кажуть, такі заняття дозволяють їм досягати злагодженості між бійцями та довести до автоматизму спільні дії на полі бою. Про це наступний сюжет.
Вивчення місцевості та побудова тактики подальших дій - один з етапів навчань, які проводять піхотинці 141-ї бригади. Бійці тримають оборону на Запорізькому напрямку. І кожної вільної хвилини покращують свої навички.
Позивний "Кирил", стрілець-оператор 141-ї окремої піхотної бригади ЗСУ:
Потрібно форму якусь підтримувати, бо весь час сидіти й чекати... Постійно треба щось робити.
За умовами вишколу, бійці діляться на команди: одні мають тримати оборону, інші - штурмувати позиції.
Позивний "Тімош", інструктор взводу інструкторів 141-ї окремої піхотної бригади ЗСУ:
Проводимо навчання з 2-х, як-то кажуть, ракурсів. Одночасно хлопці тренуються на своїх помилках, як де і як вони неправильно зайняли оборону, що їх змогли штурмувати, і вони свої будуть робити висновки, і так само дзеркально і штурм.
Тренування максимально наближені до реальних боїв. Пересуваючись маршрутом, потрібно усюди бути напоготові. Для бійців інструктори підготували чимало несподіванок. У траві можуть бути розтяжки, а в небі кружляють дрони-розвідники та бомбери.
Позивний "Кирил", стрілець-оператор 141-ї окремої піхотної бригади ЗСУ:
Тут майже схоже, дрони, дрони схоже, там ще є артилерія, міномети, тут таке, там трішки складніше.
Бійці кажуть, піхотинці мають уміти геть усе: міцно тримати оборону та облаштовувати позиції, вміло атакувати й вражати ворожі цілі. І робити усе це доводиться під постійними обстрілами.
Позивний "Кирил", стрілець-оператор 141-ї окремої піхотної бригади ЗСУ:
Артилерія, міномети, міномети постійно, дрони, це головне слухати, слухати й чути, що на тебе йде, як чуєш, то ти знаєш, що тобі зробити. Кожен звук "Калібру", кожен звук у твою сторону, чи не у твою, все відрізняється.
За ходом навчань стежать інструктори. Вони супроводжували команди й на умовних позиціях. Надалі усі дії військові аналізуватимуть разом з командирами у підрозділах.
Для того, щоб хлопці бачили свої помилки, бо там у них не буде часу для помилок, і відповідно чим більше навченості, тим більше шансів їм виконати бойове завдання і залишитись живими.
Самі бійці кажуть: під час занять напрацьовують злагодженість дій. У бойових умовах така взаємодія між побратимами надважлива.
Позивний "Білий", військовослужбовець:
І в бойових теж було таке у нас. І не було важко, терпіння, і то все було нам тре.
Саме цим і важливий вишкіл кажуть, піхотинці. І наголошують, чим більше тренувань, тим краще. Адже, воїни загартовують та відточують свою бойову майстерність.
Для того ми й проводимо ці навчання, щоб потім хлопці змогли зробити цю всю роботу, щоб вигнати ворога з нашої землі.