Передадуть Україні сотню генераторів: підсумки візиту очільника МЗС Японії [ Редагувати ]
Японія передасть Україні ще сотню генераторів, газотурбінні станції та багато іншого обладнання. Усе це має допомогти українським містам вистояти в умовах ймовірного блекауту. Про новий пакет допомоги заявив міністр закордонних справ Японії, який напередодні відвідав Україну. Це перший візит заокеанського посадовця після призначення. Яких ще домовленостей досягли Київ і Токіо - деталі в сюжеті.
Новий міністр закордонних справ Японії Такеші Івая, вперше після призначення на посаду, приїхав в Україну. Відвідав Бучу - віддав шану жертвам російських окупантів.
Високопосадовець з Токіо також прогулявся середмістям Києва. Переглянув старі світлини столиці України.
Під час зустрічі з українським колегою Андрієм Сибігою міністр закордонних справ Японії обговорив перспективи співпраці двох держав, гуманітарного розмінування території України, післявоєнного відновлення та ймовірні інвестиції в нашу економіку.
Такеші Івая, міністр закордонних справ Японії:
Ми, зокрема, домовилися спільно працювати над проведенням міжнародної конференції з питань протимінної діяльності в Україні наступного року. Позиція Японії щодо відновлення та реконструкції України через спільну підтримку державного та приватного секторів є непохитною.
Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України:
Японія є нашим ключовим союзником в Азії, Індо-Тихоокеанському регіоні. І хоча між нами 8 тисяч кілометрів, наші держави справді близькі за цінностями.
Окрему увагу посадовці приділили участі північнокорейських військ у війні проти України.
Такеші Івая, міністр закордонних справ Японії:
Ми занепокоєні цією ситуацією, бо вона негативно вплине не лише на події в Україні, а й в усій Східній Азії. Та я наголошую на незмінній позиції Японії. Ми були і будемо разом з Україною.
Утім, не лише зі словами підтримки японська делегація прибула в Україну. Заявила про черговий пакет допомоги енергетичному сектору нашої держави. Нам передають сотні генераторів, теплові насоси, газотурбінні станції та багато іншого обладнання.
Такеші Івая, міністр закордонних справ Японії:
Ми засуджуємо ракетні та дронові атаки росії проти цивільного населення та цивільних об'єктів. Наближається третя з початку повномасштабного вторгнення зима, важливо захистити народ України. Ця допомога спрямована на те, щоби українці змогли пережити сувору зиму.
Герман Галущенко, міністр енергетики України:
Те, що зараз проходить енергосистема України з часу повномасштабного вторгнення, насправді не проходила жодна країна світу. І дуже важливо, щоб в цій нашій боротьбі і в захисті нашої енергетики та боротьбі за світло, як ми називаємо, наш енергетичний фронт, ми відчуваємо плече наших партнерів.
Обладнання від Японії допоможе підтримати об'єкти критичної інфраструктури передовсім Харкова та Одеси. Ці міста росія атакує ледь не щодня.
Ганна Позднякова, заступниця мера Одеси:
З урахуванням того, що ворог постійно обстрілює підстанції Укренерго, які забезпечують живлення мільйонного міста, то найголовніша мета цього проєкту - це енергозабезпечення об'єктів критичної інфраструктури: теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Завдяки цим когенераційним машинам, які сьогодні передаються місту, ми зможемо в разі блекауту забезпечити функціонування найголовніших систем енергозабезпечення міста.
Також міністр закордонних справ Японії підтвердив, що його держава направить Україні три мільярди доларів із п'ятдесяти запланованих в рамках ініціативи "великої сімки". Віддаватимуть позику шляхом заморожених активів рф.