Через два роки після вибуху газу мешканці столичного будинку досі живуть у нелюдських умовах [ Редагувати ]

Відлуння вибуху, що два роки тому стався в Києві - досі дає про себе знати. У вересні 2005-го - на вулиці Красноткацькій, що на Дарниці, вибухнув газ. У результаті цього дев'ять квартир згоріли, одна людина загинула. До сьогодні власники найбільш пошкоджених вибухом квартир уже переїхали в нові оселі. Втім інші люди все ще живуть у напівзруйнованому будинку, фактично у нелюдських умовах.
Цьому будинку на Червоноткацькій вулиці вже 64 роки. Любов Невська мешкає із двома дітьми тут останні двадцять. Сусіди жінки нещодавно виїхали - терпець урвався жити у будинкові, що ось вже 2 роки в аварійному стані. Любов Невська розповідає про той вихідний день, вересня 2005 року.
Любов Невська, мешканка будинку по вулиці Червоноткацькій, 16: " Была суббота я здесь месила тесто и произошел какой то хлопок - думала авария на перекрестке - а когда выглянула увидела что со второго этажа валит дым я сразу по тел вызвала пожарную и скорую"
Офіційна версія - в одній із квартир вибухнув газ. Вибухова хвиля знищила дев'ять поверхів у двох під'їздах. Тоді мешканців зруйнованих комуналок забезпечили житлом. А от про тих, чиї квартири лихо тоді не торкнулося - забули.
Любов Невська, мешканка будинку по вулиці Червоноткацькій, 16: " Пришла главный инженер с жека и сказала дом в отличном состоянии он еще сто лет будет жить. А когда стали расчищать для комиссии место чтоб они прошли тогда и стеночки пошли...."
Перший тривожний знак з'явився вже за кілька тижнів після вибуху. Будинок почав перекошуватися. Цими підпорами за 250 гривень спробували врятувати дім від руйнування. Але це не допомогло стареньким комуналкам.
Любов Невська, мешканка будинку по вулиці Червоноткацькій, 16: " А это наша знаменитая ванна, отсюда и началось то что вы видели на кухне. У нас лопнуло стекло почему - то. Сразу не лопнуло, а потом прошло время и лопнуло".
Любов Невська вже давно не кличе гостей. Підлога тріснула, грибок пошкодив стіни зсередини, трубопровід варто би поміняти ще років з 10 тому. Люди не можуть навіть почати ремонт - по-перше, невідомо, чи витримає дім, а по-друге, сподіваються на те, що все-таки полишать страшні стіни. Аби дізнатися долю цієї будівлі та її жителів ми вирушили до керівників районної адміністрації. Там повідомили - реконструювати будинок не будуть.
Віктор Ліннік, заступник голови Дніпровської райадміністрації у м.Києві: "На сегодня район имеет официальное письмо от гос института "Киев реконструкция " о том, что в результате взрыва повреждены несущие конструкции здания и нет смысла заниматься реставрацией".
Втім, у райадміністрації нас запевнили - вихід є. Втім про жодні конкретні плани - не повідали.
Віктор Ліннік, заступник голови Дніпровської райадміністрації у м.Києві: " Есть смысл это демонтировать на этом месте построить новый дом"
На питання, чому ж досі цього не зробили, і мешканці змушені жити у нелюдських умовах - отримали відповідь: винна - політика.
Віктор Ліннік, заступник голови Дніпровської райадміністрації у м.Києві: " чем вызвана задержка - взрыв призошел в конце 2005 года а в марте 2006 го состолись выборы. Был определенный паралич и до и после".
Конкретні рішення щодо будівництва на місці напівзруйнованого будинку новенької багатоповерхівки ухвалить засідання комісії. Вона і ухвалить вердикт - чи люди і далі в комуналках, чи все ж таки отримають нове житло.
Любов Невська, мешканка будинку по вулиці Червоноткацькій, 16: "Эти пятна у нас год назад были только в ванной комнате".
Днями районна влада зустрінеться з мешканцями будинку, адже експерти визнають: зруйнована конструкція довго не протягне. Тим часом у жильців з'явилася нова проблема: підприємство "Житлосервіс" подає на них в суд за невиплату орендних зборів. Детальніше цю ситуацію вивчатимуть вже адвокати разом із представниками райадміністрації.