Реки Закарпатья страдают от заторов из пластиковых бутылок [ Редагувати ]
Не уявне, а справжнє екологічне лихо на Закарпатті. Працівники водного господарства проводять операцію "Краб". Утім, вони виловлюють не рибу, а сміття. На річках області утворилися справжні затори із відходів. Марина Коваль з'ясовувала подробиці.
Потоки води, що утворилися після дощів, змивають у закарпатські річки тонни сміття. Лише на річці Латориця утворилося шість заторів із пляшок та дерев. Цей, завширшки десять метрів, усього за три кілометри від словацького кордону.
Василь Морський, головний інженер Ужгородського водного господарства:
- Я був на місці цьому чотири дні назад, я перейшов річку по цих бутилках.
Щоб сміття не пливло до Словаччини та Угорщини, водники встановили сітки. За чотири дні "виловили" вісім машин непотребу. Та це - менше половини того мотлоху, який ще залишається у Латориці.
Володимир Чіпак, начальник Держводгоспу у Закарпатській області:
- Проходить до 30-50 пляшок у хвилину в створі, можете порахувати, а це часи продовжується.
Сміття у річках псує міжнародний імідж України. Адже усі води, які формуються на території Верхньої Тиси, течуть до Словаччини та Угорщини. Сусідні країни кілька разів на рік висувають фінансові претензії Закарпатським водникам.
Філіп Веллер, виконавчий секретар Міжнародної комісії із захисту річки Дунай:
- Країни, розташовані нижче за течією, - вкрай стурбовані такою ситуацією. Три роки тому представники чотирьох країн басейну Тиси підписали протокол, за яким відповідальність за очищення річки несе країна, з якої потрапляє сміття. Сьогоднішня акція засвідчує, що Україна намагається вирішувати цю проблему.
Водники скаржаться - щороку на збирання мотлоху із річок витрачають сотні тисяч гривень. Кажуть - ліквідовують уже наслідки проблеми. Головна причина засмічення берегів - відсутність у закарпатських селах санкціонованих сміттєзвалищ.
Марина Коваль. Юрій Ковальов. Новини. Телеканал Інтер. Закарпаття.