На Северном полюсе марафонцы пробежали 42 километра [ Редагувати ]
Марафонський забіг за температури 32 градуси нижче нуля. Таке екстремальне змагання провели на Північному полюсі. Класичну марафонську дистанцію, 42-а кілометри, атлети долали сніговою пустелею. Про сміливців, котрі кинули виклик природі - Дмитро Євчин.
На Північному полюсі пройшов найбільш екстремальний марафон планети. Класичну дистанцію, 42-а кілометри, атлети долали сніговою пустелею та за температури 32-а градуси нижче нуля. Сміливці, котрі кинули виклик природі - в сюжеті Дмитра Євчина.
Вони не апостоли, але теж уміють ходити по воді. Щоправда, замерзлій. Для учасників унікального марафону бігова доріжка - це Льодовитий океан.
Бен Волмслі, учасник марафону на північному полюсі:
- Наче біжиш по піщаному пляжу 5 годин без відпочинку. Із кожним метром дедалі важче, болять коліна. Сніг не дає й кроку ступити.
Рукавиці, термобілизна, водонепроникний костюм і кілька комплектів верхнього одягу. Класичний олімпієць у такій амуніції може дістати тепловий удар. Для полярного бігуна - це традиційне вбрання.
Джон Сміт, учасник марафону на Північному полюсі:
- Озирніться, Північний Полюс навкруги! Тому забудьте про комфорт і ваше буденне життя. Ми змагаємось один з одним і з природою. А для неї ми - чужинці!
9 років тому в першому марафоні на полюсі взяв участь лише один спортсмен - Річард Донован. Тепер ірландець - директор змагань. Цьогоріч у його проекті ведуть боротьбу за виживання 27 атлетів. Причому щоразу учасників більшає.
Девід Броган, учасник марафону на Північному полюсі:
- Фантастика. Важко, дуже важко і ще раз важко. Оце так пригода. Холод, сніг, крига - це все чудово.
Герой нинішнього забігу угорець Іштван Тот. Він фінішував першим, подолав дистанцію за 5 годин. Це вдвічі довше за марафон у звичних умовах. Серед жінок виграла Рейчел Тернер. Відтепер австралійка - автор унікального досягнення. Вона брала участь у марафонах на всіх континентах.
Дмитро Євчин, "Новини", телеканал "Інтер".