Число больных шизофренией в Украине с каждым годом растет [ Редагувати ]
Вони чують голоси, відчувають страх і схильні до параної. Кількість хворих на шизофренію в Україні з кожним роком зростає. І лікарі кажуть: осінь - сезон загострень. Олена Мітясова з'ясовувала, чому.
Видіння, голоси, нав'язливі ідеї. Шизофренія отруює мозок надмірними думками. Якщо говорити медичними термінами - розщеплює свідомість. Людина балансує між реальністю і ілюзіями. В ній одній може вміщуватися одночасно дві, три або навіть п'ять особистостей.
Під наглядом психіатрів нині перебуває понад мільйон українців. Ще стільки ж, за припущеннями лікарів, не підозрюють про свою хворобу. А вона тим часом прогресує, і в один момент стане явною.
Костянтин Василенко, завідувач психіатричним відділенням:
- Нарушается воспритятие объективной реальности, процессы мышления, то есть окружающие истолковываются пациентом как нечто враждебно к нему относящееся.
Видає шизофреніка поведінка - в звичайних речах він вбачає знаки і розказує неймовірні історії: про викрадення інопланетянами, або про надважливу місію.
- Так я, значит, теперь шпион…
Доба Наполеонів скінчилася, кажуть лікарі. Шизофренія посучаснішала. Хворі у своїй свідомості малюють набагато яскравіші епізоди.
Костянтин Василенко, завідувач психіатричним відділенням:
- Прошел фильм "Матрица" когда-то, то есть ряд пациентов поступали с психопродукцией, которые пытались рассказать, что мы в матрице, матрица внутри нас.
Людмила Дєткова у психіатричному відділенні працює вже більше двадцяти років. Жінка добре пам'ятає часи осіннього загострення, коли хворим у палатах місця не вистачало.
Людмила Дєткова, медична сестра психіатричного відділення:
- Отделение это было переполненное - была выписка, но и поступления были. Лежали везде - по палатах лежали больные, в коридорах лежали больные, то есть было много.
Сьогодні ж відділення у столичній психіатричній клініці заповнені на вісімдесят відсотків. Причиною спаду лікарі називають еволюцію у фармгалузі. Мовляв, ліки стали більш ефективними, тому періоди ремісії триваліші. Не варто і боятися людей з діагнозом "шизофренія", запевняють медики. Шкоди від них жодної. А якщо і проявляють емоційність на вулиці чи у транспорті, то це лише засіб самозахисту.
Олена Мітясова, Максим Соколик, Новини, телеканал "Інтер".