Воспитанников детсада на Буковине учат лепить народные игрушки [ Редагувати ]
Ліпити глиняні глечики, майструвати ляльки з пшениці та робити квіти з… тіста - вчать дошкільнят на Буковині. Уроки народознавства там проводять щотижня. Педагоги переконують: такі тематичні заняття не лише розвивають фантазію дітлахів, а й допомагають пізнати звичаї рідного краю. У садочку-музеї побувала наша знімальна група.
Виготовляти глиняний посуд для цих малюків - одне з улюблених занять. Сьогодні - прикрашають декоративні тарілки.
Богдан Гордей, гончар:
- Це дітям досить цікаво. Крім того, це розвиває діяльність рухову.
Невеличкі глечики, свистунці та чашки - творити красу з глини гончар Богдан Олександрович - навчає дітлахів років з п'ять. Для тих же, кому такий матеріал не до вподоби - приготували кольорове тісто.
Уроки народознавства в Кіцмані проводять щотижня. У такий спосіб, кажуть педагоги, діти краще пізнають історію краю. А ще - розвивають фантазію.
Оксана Сухолотюк, завідувач Кіцманського дошкільного навчального закладу:
- Дитина вчиться любити своє рідне. Шанувати його, берегти, любити і пишатися.
Поки менші копирсаються в глині та тісті - в старшій групі вчаться робити прадавні ляльки-мотанки. Дівчаткам допомагають мами.
Людмила Моргоч, мати вихованки дошкільного навчального закладу:
- Ми, звичайно, перевагу надаємо таким іграшкам - вони екологічно чисті, з домашніх якихось засобів. Дуже приємно займатись такими іграми.
Та найулюбленіше заняття дівчаток - виготовлення ляльок-круп'яничок.
Ольга Паламарюк, кореспондент:
- Ця лялька символізує достаток та багатство, адже в давнину її виготовляли з "дорогоцінних" на той час круп: гречки, пшона та ячменю. Примітно, що ані обличчя, ані імені такі іграшки не мали - щоб не накликати біду.
Зараз у садочку назбиралась ціла колекція "народних" іграшок. Ними прикрашені навіть коридори та стіни закладу.
Ольга Паламарюк, Ігор Ріга, телеканал "Інтер".