Під Києвом переселенців з Криму залишили без світла [ Редагувати ]

250 переселенців зі сходу та Криму, що нині проживають на території пансіонату "Джерело" в Пуща-Водиці залишились без світла. Напередодні, Київенерго через заборгованість майже у 650 тисяч гривень, припинив електропостачання. Більше інформації - у сюжеті Альони Завори.
У пансіонаті "Джерело" Ольга мешкає із жовтня. Виїхала разом із чоловіком з Макіївки. Каже, пересуватися на інвалідному візку по кімнаті у темряві вкрай важко.
"Неможливо сходити в туалет. У нас там дуже вузькі двері - візок не проїжджає, просто я там милиці ставлю і стрибаю. Але по темряві на милицях я туди не можу увійти", - говорить Ольга Пєскова, мешканка пансіонату.
На території пансіонату зараз живуть 250 переселенців зі Сходу та Криму, сто з них - діти. Вже другу добу людям - ні поснідати, ні помитися. Гарячої води, яку тут гріли колонками, немає - газ перекрили ще восени. На 70 кімнат зараз працюють лише кілька розеток.
"Дуже важко живеться - спочатку після відключення води. Ми пристосувалися гріти воду в каструльках, в чайниках воду, але після того як відключили світло ми далі навіть не уявляємо. Як далі з маленькими дітьми", - говорить Наталія, мешканка пансіонату.
"Спокутувати 5 людей. Нам потрібно буде воду в чайнику гріти, я навіть не уявляю як це все будуть гріти воду. Я можу зняти квартиру, але моїх грошей вистачить на два місяці оплати житла. І на місяць харчування", - говорить Віра, мешканка пансіонату.
Власник панісонату, в якому вже майже рік живуть переселенці - компанія "Гелліос". У 2012 вона уклала договір з Київенерго про постачання електрики. Перші півтора року, кажуть в Київенерго, платежі надходили регулярно. А з червня 2014, відколи в пансіонаті поселилися біженці - утворився півмільойнний борг.
"За весь рік не було оплачено жодного платежу за надані послуги. Гелліос мотивує це тим, що вони не ведуть там госпдіяльність і санаторій був захоплений невідомими людьми. Гелліос вимагав від нас розірвання договору.
У підсумку, ми отримали рішення господарського суду міста Києва від 6 червня 2015, яке нас зобов'язує розірвати договір. Ми знали, що там є люди, тому якось намагалися врегулювати ситуацію за допомогою міської влади. але ніякого виходу, на жаль, знайдено не було", - говорить Євген Бушма, комерційний директор ПАО "Київенерго".
У Київенерго кажуть - ще у червні відправили до КМДА листи - з проханням переселити жителів цього пансіонату. Або знайти інший спосіб вирішення проблеми. Натомість жодної відповіді від чиновників не отримали. У компанії-власнику пансіонату - теж тиша.
Адвокат, який представляє інтереси Гелліоса, зараз за кордоном і спілкуватися з нами телефоном не захотів. Тож як довго сімдесят родин переселенців сидітимуть у темряві, - не знає ніхто.