Міста Угорщини годують малозабезпечених на Закарпатті [ Редагувати ]
У закарпатському місті Берегове відкрили соціальну їдальню. Тут харчуються малозабезпечені жителі міста. Кошти на їжу виділяють угорські міста-побратими, мерія платить за утримання приміщення і зарплату працівникам.
Це - соціальна їдальня у Береговому. Тут пригощають безкоштовно. Раз на день - обідом. Хто хоче - їсть тут, чимало відвідувачів беруть їжу додому, бо там можна поділитися харчами з рідними.
"Ніколи не думала, що доведеться сюди ходити. На мою пенсію живемо четверо, я, дочка-інвалід і двоє - вона мати-одиначка з двома дітьми", - розповідає жителька Берегового Жанна Людовиківна.
Бракує пенсії на повноцінне харчування і Марії Олександрівні.
"Фрукти, інше, цукерки, шоколад, то для нас як для собаки - Місяць", - каже жінка.
Жінка каже, її покинув рідний син, залишивши виплачувати штраф, який сам заробив.
"Крав світло в селі і той будинок на моєму імені і суд присудив з мене стягувати через суд оті гроші, що суд призначив, так що я тисячу гривень отримую всього на всього", - розповідає Марія Машталик.
Таку невеселу історію може розповісти кожен із відвідувачів соціальної їдальні. Щоб отримати можливість харчуватися тут, спочатку жителі звертаються до мерії, там перевіряють, чи справді людина із малозабезпеченої сім’ї і видають талон. До міськради звернулося уже понад три сотні людей. Правда, приходять на обід щодня не усі.
"180, 150, дивлячись яка погода, ще якщо дуже жарко - дуже мало, буває 120, буває і двісті. Вже тепер прийшло вже чоловік 100", - каже помічник Соціальної їдальні Едіна Вовканич.
Зарплату працівникам, комунальні послуги оплачує мерія, а продукти харчування закуповують коштом благодійників. Цього року допомогли угорські міста-побратими. Виділяють три тисячі євро на місяць. Кухарка каже, намагається готувати різноманітні страви. У меню - і макарони, і картопля, і м'ясо.
"У нас сьогодні рибна страва приготовлена, гречка відварна з маслом на гарнір".
Відвідувачі - задоволені.
"Смачно, їм, на здоров’я їм".
У їдальні кажуть, з похолоданнями чекають на більшу кількість людей і сподіваються, що зможуть прогодувати усіх.