У Києві вітчизняні винахідники представили свої роботи [ Редагувати ]

Вітчизняні стартапи, які стали відомі далеко за межами України. Рукавичка, що створює музику, мистецькі речі з пластикових відходів та ще безліч цікавинок. Про винаходи авторів - розкаже Анастасія Старовойт.
У школі Генадій мріяв танцювати та творити музику. А - став інженером радіоелектроніки. Та здійснити мрію йому це не завадило. Його винахід - рукавиця-контролер у кілька рухів створює музику буквально з повітря.
"Сейчас я вам продемонстрирую, как можно играть на перчатках как на синтезаторе и одновременно создавать музыкальный эффект. Вот, сейчас послушаете", - показує Генадій, винахідник із Харкова.
За допомогою спеціальних датчиків рукавиця керує не лише музикою. У відеоіграх це - літаки, машини і танки. А ще з її допомогою можна підняти у повітря дрон. Для професійних діджеїв - створено 130 звукових ефектів з візуалізацією. Вся справа - у зв'язку, надійнішому за "блютуз" - розповідає винахідник.
"Было разработано специальный протокол передачи данных по радиоканалу, который восстанавливает связь за 25 милисекунд. Находится новый свободный канал, перестраивается и даже диджей, певец не замечает, что что-то случилось.
Здесь есть кпоночки и датчики. Кнопочки - это как клавиатура на синтезаторе. Или кнопочка может включить какой-то эффект и потом жестами управляем и выключить", - показує Генадій, винахідник із Харкова.
А ось цей хлопець - технічної освіти не має. Кілька років тому Іван побачив голландський проект з переробки відходів. Сам спроектував та зібрав установку для власної лабораторії у Львові. Тепер там із пластику створюють мистецькі речі.
"Існує промислова переробка - вона масштабна, масова, але вона складна логістично, вона дуже затратна. Наша ідея була - створити обладнання, яке спустити доступність ресайклінгу доступність переробки на рівень звичайної людини.
Оця кількість кришечок - це поліетилен високої щільності. Може перетворитися от в таку річ. Десь приблизно 300 кришечок", - розповідає Іван Татко, винахідник зі Львова.
Цими вихідними до столиці з'їхалися автори трьох сотень різних проектів.
"Мы пригласили людей, у которых есть разные креативные идеи, проекты, которые они хотели бы реализовать. Мы хотим дать им больше информации, для того, чтобы у них были знания, для того, чтобы эти идеи прекрасные превратились в не менее прекрасную реальность", - розповідає Ілона Демченко, організатор.
Українські стартапи відомі і за кордоном. Рукавиця-контролер запалює танцполи в Америці, а пластикові вироби львівського винахідника поїхали на Виставку до Голландії.