На Буковині рятувальники вивчали нове обладнання [ Редагувати ]

Врятували пасажира, знайшли туристів, загасили пожежу. На Буковині тренувалися рятувальники - у лісі. Під пильним наглядом польських колег. Ті спеціально привезли із собою для навчань надсучасний позашляховик. Як усе відбувалося - дивіться .
Цей надсучасний автомобіль буковинські рятувальники раніше бачили хіба що по телевізору. Позашляховик 2016-року марки "Форд" із надпотужною комплектацією - для українських колег придбали польські пожежники. Вартість машини - 50 тисяч євро. Відсьогодні вона рятуватиме людські життя.
"Є мотопомпа в ньому японська "Томацу" - ця мотопомпа дозволяє качати за хвилину 1,5 тонни води і подавати її на кілометр. Також тут є обладнання, яке мало де є в Україні - це гідравлічні пневмоножиці і пневморозтискачі", - показує Роман Єрема, координатор проекту "Покращення діяльності місцевої пожежної охорони".
Подарунок - одразу ж випробовують на практиці. За легендою навчань, вантажівка потрапляє у ДТП. Всередині - травмований пасажир. Його рятують за лічені секунди - за допомогою подарованого польського обладнання. Далі - групи вогнеборців мають погасити лісову пожежу. Допомагають їм фахівці з місцевого лісництва.
"Коли починається лісова пожежа - щоб не йшло на лісову підстилку, ми гасимо такими лісовими ранцями. Знаєте, Бог милував, цього року у нас ведеться роз'яснювальна робота, аншлаги робимо. І цього року Бог врятував від пожеж. А раніше були випадки", - говорить Ілля Граб, майстер лісу.
"- Готовність до початку спуску.
- Подаємо потерпілого.
- Вас зрозумів".
Поряд - в горах - заблукали двоє туристів. Обоє - тяжко травмовані. Їх спускають на спеціальних канатах. І одразу ж надають медичну допомогу. Рятуватимуть життя і поранених, і травмованих - польськими медикаментами.
"Основне - тут кисневий балон. До нього є маски, вони є навіть дитячі. Також є джгути з закрутками. Тут нічого такого дивного нема - отак вони повинно бути. Якби так всі були укомплектовані", - розповідає Віктор Заплатинський, фельдшер гірсько-пошукового рятувального відділення.
Усього рятувальникам, лісівникам та медикам - закупили 12 таких сумок. Вартість однієї - тисяча євро.
"Ми раді співпрацювати із буковинськими колегами, і хочемо передати їм свій досвід. Адже Польща має змогу працювати за програмами Європейського Союзу. Сподіваюся, наша робота триватиме і в майбутньому", - заявила Сільвія Яскульська, віце-маршал Вармінсько-Мазурського воєводства Польщі.
Одразу після навчань автомобіль та рятівне обладнання - відправили до одного із місцевих рятувальних постів. Самі ж пожежники та медики сподіваються - використовуватимуть їх рідко.