Коли почнуть вакцинувати українців: експерти [ Редагувати ]
Схвалення Британією вакцини від Pfizer відкриває можливості і для України. Як пояснив голова Мінохоронздоров'я Максим Степанов, тепер препарат можна автоматично використовувати і на території нашої країни. Адже свого часу уряд ухвалив рішення, за яким вакцини, зареєстровані у Великій Британії, Євросоюзі чи Сполучених Штатах не потребують додаткових дозволів в Україні. За прогнозами міністра, перші щеплення у нас почнуть робити вже до кінця весни.
Але як бути тим, хто вже перехворів на ковід? Чи потрібно їм вакцинуватися? Наразі стосовно цього є лише експертні думки, які збирала Ірина Розова.
Більшість людей, які одужали після ковіду, мають захист від повторного зараження.
Тетяна Анікєєва, доктор медичних наук:
На сегодняшний день самый сильный иммунитет вырабатывается только после встречи с настоящим возбудителем, но не факт, что вы переживете эту встречу.
Але навіть, якщо зустріч із недугою ви таки пережили, тривалість такого захисту досі залишається сумнівною. За даними, які є на сьогодні, імунітет після хвороби зникає, але у кожного по-різному - від кількох місяців до пів року. А потім ви знов уразливі і є загроза підхопити ковід повторно. Тож, на думку епідеміологів, сподіватися на тривалий імунітет не слід.
Андрій Александрін, епідеміолог:
Если человек переболел, то конечно же ему нужно в ближайшее время буквально в первые дни идти и делать вакцинацию от СOVID-19 когда она будет на рынке Украины. Возбудитель СOVID-19 относится к РНК-содержащим вирусам, а мы знаем по примеру других содержащих РНК-вирусов - это очень мутирующие вирусы, к которым очень сложно найти универсальній выход/
Експерти вважають: найімовірніше щеплення проти ковіду буде схоже на щеплення проти грипу. Тобто - залежатиме від штаму вірусу, і буде сезонним. Утім, поки що все це - тільки припущення. Висновки будуть лише після того, як вакцина пройде усі етапи випробувань. Наразі жодної такої вакцини у світі немає.
Алла Волоха, імунолог:
Власне складно сказати і як довго тримається природний імунітет і як довго буде триматися імунітет після вакцінації, ми надіємося, що після вакцинації він буде трошки довше триматися, але теж напевне не менше року, а то й більше потрібно щоб знати наскільки довготривалий цей імунітет.
За найоптимістичнішими прогнозами від МОЗ - перша партія вакцин проти ковіду в Україні може з'явитися навесні-влітку. За соцопитуванням більшість українців зробити щеплення готові. За умови, якщо безкоштовно.
Я сам не так давно перехворів ковідом, це реальна загроза, тому потрібно вакцинуватися обов'язково.
Якщо воно буде безкоштовно від держави, пройде всі тестування буде допущене і погоджене МОЗом, то скоріш за все, що так.
Вакцина є неперевіреною і саме через це я вважаю, що не потрібно тому що зараз ви вакцинуєтесь, можливо буде якійсь імунітет від ковіду, але згодом можуть бути ускладнення на інші органи.
У будь-якому разі говорити про ефективність вакцини - зарано, вважають і лікарі.
Тетяна Анікєєва, доктор медичних наук:
Учитывая то, что на сегодняшний день убедительных даных у нас нет о том сколько наши иммуноглобулины G к ковиду нас защищают от повторной инфекции, мы не можем говорить насколько будет еффективна вакцина.
Навіть після масового щеплення має минути час, аби можна було зробити висновки про ефективність сироватки.