Скандали навколо медичної реформи: на Одещині медзаклади хочуть перетворити на філії опорних лікарень [ Редагувати ]

На Одещині розгорається скандал навколо медичних закладів колишніх районних центрів. Влада нібито змушує їх реорганізуватися та стати філіями опорних лікарень, визначених урядом. Громади, відповідно, обурюються. Думки сторін вислухали наші кореспонденти.
На всю Одещину уряд визначив тринадцять опорних лікарень, які можуть розраховувати на безумовну підтримку держави. Іншим медзакладам пропонують або стати філією, або... виживати самотужки. Днями саме про це чиновники говорили з керівництвом лікарні у Великій Михайлівці.
Іван Антощук, головний лікар КНП "Великомихайлівська багатопрофільна лікарня":
Законних якихось пояснень немає на сьогоднішній день. Але наполегливо нам поясняється, що якщо ми не зробимо це добровільно, то включиться весь адміністративний ресурс для того, щоб нас скоротити і приєднати до Роздільнянської лікарні.
Медики пояснюють: за таких умов лікарня може повністю втратити кілька відділень: пологове, паліативне та інфекційне. А дитяче, неврологічне та хірургічне - значно скоротять. Разом із персоналом обурюються й пацієнти.
Наталія Недоступ, жителька Великої Михайлівки:
Подивіться на цю лікарню, походіть по кабінетах, подивіться на працюючий персонал! Куди це все дінеться? Ну, я не розумію: навіщо знищувати те, що є?!
І медиків людям шкода, і себе. Бо не уявляють, як із віддалених сіл добиратися до опорної лікарні розбитими дорогами?
Людмила Чебан, голова Великомихайлівської селищної ради:
У нас є населені пункти. Тридцять кілометрів тільки до нас - до Великої Михайлівки, а ще двадцять кілометрів їхати на швидкій допомозі і доставляти в пологове відділення! Я навіть не уявляю, як це так може бути!
В Одеському обласному Департаменті охорони здоров'я пояснюють: часто в таких лікарнях не вистачає фахівців і, відповідно, не виконуються вимоги Нацслужби здоров'я якісної медичної допомоги. Тож вихід один - спрямовувати пацієнтів до опорних лікарень.
Арам Анташян, в.о. заступника директора Департаменту охорони здоров'я Одеської ОДА:
Мета єдина на сьогоднішній день - все ж таки пройти етап реформування і створити мережу закладів охорони здоров'я, які будуть відповідати дійсно міжнародним стандартам, де буде надаватися безкоштовна, якісна, кваліфікована допомога.
Люди у громадах вважають, що НСЗУ варто було б зробити вимоги до лікарень більш лояльними.
Віталій Саутьонков, депутат Одеської міськради, "Опозиційна платформа - За життя":
Здесь одно из двух: или надо делать нормальные дороги, по которым люди смогут добираться в опорные больницы, либо какие-то больницы с узкими специалистами всё же оставлять в тех населенных пунктах, где они были. Потому что я понимаю экономическую точку зрения, понимаю экономическую составляющую, но здесь превалировать должна, потому что это - здоровье людей, социальная составляющая.
Віктор Баранський, депутат Одеської міськради, "Опозиційна платформа - За життя":
Обьединяться, выходить на санкционированные митинги: вплоть до областной администрации, вплоть до Киева и обращать внимание властей центральных, областных, районных на себя. И я считаю, что это может давать результат, это во-первых. Во-вторых, добиваться в рамках действующего законодательства от чиновников, чтоб они выполняли свои функции: подключать юристов, знакомых, в каждом районе есть у нас сегодня юристы. Чтобы власть почувствовала, что эти люди настроены решительно и что они будут отстаивать свои законные права!
Чиновники ж зазначають, що лікарні, які захочуть зберегти автономність, у подальшому можуть залишитися без фінансової підтримки.