На Сонці з'явилася величезна діра: чим вона небезпечна (фото) [ Редагувати ]
На Сонці з'явилася нова корональна діра, яка у 20 разів більша за Землю за розмірами.
За два тижні на Сонці з'явилася вже друга гігантська корональна діра, яка у 20 разів більша за нашу планету за розмірами. З цієї діри вирвався потік плазми зі швидкістю 2,8 млн км, і вже в п'ятницю, 31 березня, увечері або в суботу, 1 квітня, вранці він досягне Землі, пише Futurism.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Вчені вважають, що особливої шкоди сонячні частки, які досягнуть Землі, не завдадуть.
Не дуже сильна геомагнітна буря, що виникне внаслідок взаємодії сонячних частинок із атмосферою Землі, призведе до появи яскравих полярних сяйв.
Справа в тому, що, за прогнозами вчених, більша частина плазмового потоку мине Землю, і такої сильної геомагнітної бурі, як була минулого тижня, не виникне. За словами Деніела Вершарена з Університетського коледжу Лондона, ця корональна діра представляє особливий науковий інтерес через своє розташування на Сонці.
За словами астрономів, корональні діри починають частіше з'являтися ближче до екватора Сонця тоді, коли наша зірка поступово наближається до піку своєї активності під час 11-річного сонячного циклу.
З корональних дір на поверхні Сонця потокам плазми легше вирватися з величезною швидкістю в космос. І якщо в цей час на шляху такого потоку є Земля, то обов'язково з'явиться геомагнітна буря. За словами Вершарена, цього разу не варто очікувати настільки яскравих полярних сяйв, і вони будуть не настільки далеко від полярних регіонів Землі.
"Я не думаю, що варто сильно хвилюватися. Якщо раптом трапиться так, що на Сонці відбудеться ще й корональний викид маси найближчими днями, то тоді може з'явитися дуже сильна геомагнітна буря. Але передбачити це дуже важко", — каже Вершарен.