На Закарпатті волонтери виготовляють військове обладнання [ Редагувати ]
Від початку повномасштабної війни почали волонтерити. Допомагали вимушеним переселенцям. Згодом свою діяльність повністю переключили на допомогу військовим. За майже 2 роки роботи троє волонтерів з Мукачева так набили руку, що почали виготовляти самотужки деталі для різного військового обладнання. Це і запали для автоматів, підставки для дронів, корпуси для радарів дронів. Майструють просто вдома. Процес бачили мої колеги.
Олександр Лєвшаков - волонтер із Мукачева:
Це є заряджалка патронів для автомата калібру 5,45, 7,62. Для цього ми вибираємо файл, викладаємо його в програмі, вибираємо тип пластику, робимо нарізку на шару.
Запчастини для зараджалок автомата, Олександр друкує на 3D-принтері. У спеціальній програмі вносить потрібні параметри для друку. Ескіз готовий.
3D-принтери починають працювати. Приблизно за три години надрукують 11 таких запчастин.
Олександр Лєвшаков - волонтер із Мукачева:
У день 30-40 заряджалок.
Пристрій складається з трьох частин. Аби зробити з них одне ціле, до роботи приступає військовий на позивний "Санта".
Позивний "Санта" - військовослужбовець, волонтер:
Свердлить, складає запчастини. Ось це вже тримач для магазину. Надівається на магазин патрон. Зазвичай 30 патронів в день заряджається, дуже бистро. Ці заряджалки взагалі тільки цього року появилися, ми їх не бачили, ми все руками заряджали, а після того, як руками, я не знаю, у скільки це разів легше. Бо я знаю заряджав 11 магазинів, то ручки були стерті.
Дім Олександра в Мукачеві вже більше року як перетворився на мініцех. Одна зараджалка на ринку вартує від 400 грн. У волонтерів її собівартість 74 гривні. За час своєї роботи, вони відправили на фронт понад 6 тисяч таких пристроїв.
Олександр Лєвшаков - волонтер із Мукачева:
Ось це теж друкується на цьому 3D-принтері - це такий корпус друкується. це є аналізатор сектору для пошуку ФПВ-дронів, які летять на наших хлопців, також дуже необхідна річ - це підставки для ФПВ-дронів для старту з любої поверхні.
Допомагає хлопцям і Віолета. Її завдання - розфасувати приладдя по коробках та відправити бійцям. Має і ще одну важливу місію...
Віолетта Обривко - волонтерка із Мукачева:
Я роблю публікації в фейсбуці, оголошую збір коштів, проводжу лотереї, я веду переписки з військовими стосовно запитів. Вже на даний час запитів дуже багато.
Віолета хотіла добровольцем іти на фронт, та наразі жінка в запасі. З Олександром познайомилися, коли допомагали переселенцям у перші дні великої війни. Потім переключилися на військових.
Віолетта Обривко - волонтерка із Мукачева:
Це почалося з виготовлення окопних свічок, і вже поруч зі свічками, треба то, треба це… І так поступово на 3-й рік війни ми вже дійшли до того, що виготовляємо, друкуємо купа всього з пластику, ми проводимо збори й закуповуємо РЕБи, засоби від комарів, харчі.
Тим часом "Санта" воював у десантно-штурмових військах. На фронті часто отримував посилки від Віолети.
І навіть закохався у волонтерку. Неодноразово був поранений, отримав травму, через яку мало не залишився без ноги. Наразі проходить реабілітацію і волонтерить.
Позивний "Санта" - військовослужбовець, волонтер:
На початку війни я пішов добровольцем, приїхав сюди після шпиталю і так помагаю Сані. Бо це все він сам робив, складав, потім показав мені, що як робиться, то вже половину його роботи забрав, щоб дома скучно не сидіти.
І навіть встиг одружитися із Віолетою. Тепер усі троє працюють, аби полегшити життя армійців на фронті та наблизити перемогу України.
Віолетта Обривко - волонтерка із Мукачева:
Хочеться, щоб вона наступила найшвидше, і коли говорять миру всім нам, я завжди додаю: миру після перемоги.