У Вінниці відбувся одинадцятий фестиваль "VinBookFest" [ Редагувати ]
Сотні цікавих книжок, зустрічі з топовими українськими письменниками, майстеркласи та інтерактиви. У Вінниці вже в одинадцяте проходить фестиваль "VinBookFest". Участь у ньому беруть десятки авторів з різних куточків України та найвідоміші видавці.
Спеціальна можливість для читачів - автографи та спільні світлини з кумирами. Цьогоріч на фестивалі діють і кілька благодійних платформ. Книжки збирають для наших воїнів та для поповнення бібліотечного фонду міста Ізюм. Моя колега Юлія Корчевська усе покаже.
У середмісті Вінниці велелюдно і гамірно. По обидва боки ятки видавництв та авторів, у повітрі легенький запах нових книжок. Серед купи яскравих обкладинок - Сашко Лірник. Його впізнають і діти, і дорослі. А він вкотре дивує й захоплює своїх читачів.
Тут у мене не просто книжка. Тут є рецепт, як смажити картоплю, як робити горішки, що таке Різдво, як бити москалів, хто такий художник-імпресіоніст. І це шикарне оформлення. І ця книжка для сімейного читання…
До автора казок шикуються черги з охочих придбати книжки, отримати автограф та сфотографуватися.
Сашко Лірник, казкар:
Я з початком війни зі здивуванням відмітив, що зросла в нас кількість читаючих людей. А по-друге, це те, що людині під час війни треба мати якесь духовне опертя. Не хі-хі ха-ха. А такі речі, як я пишу, вічні. Я отримую листи, листи від військових…. Від мамів тут. І з-за кордону. І з окупованих територій…
Поруч ятка письменниці Людмили Охріменко. Її роман "Оскар" став кращим на воєнну тематику в Міжнародному літературному конкурсі "Коронація слова" 2021. Авторка з Харкова. За час широкомасштабного вторгнення друком вийшли 3 її книжки. Працювати доводилося у перервах між бомбардуваннями.
Людмила Охріменко, письменниця:
Від Харкова до кордону -24 кілометри по прямій. 42 секунди летить ракета. Тому у нас спочатку лунає вибух, а потім сирена. Що таке відправити рукопис, дійти до комп'ютера, зайти в інтернет, відкрити пошту, прикріпити файл, і воно все полетіло. Я підходжу до комп'ютера, і лунає вибух. І я, абсолютно цивільна людина, розумію, що їх буде ще 3. Бо це С-300.
На окремій локації дискусія авторів та сценаристів Артемія Кірсанова та Сергія Дзюби. За їхніми плечима сценарії для стрічок "Позивний „Бандерас“" і "Заборонений", а також однойменні книжки. Поруч продюсерка Валерія Борщевська. Щоб заохотити людей до читання й пізнавати своє рідне, українське, вони об'єднали зусилля.
Але основним завданням зараз бачать популяризацію продуктів на міжнародних майданчиках.
Валерія Борщевська, продюсерка:
Це просто нагально. І це треба робити. Якщо не художні фільми, то хоча б документальні. І брати участь у всіх міжнародних фестивалях. Є там росіяни, чи нема, ми маємо доносити свою позицію. І вже ми відзняли документальний фільм про Олександра Терещенка. Це кіборг 79-ї аеромобільної, який захищав Донецький аеропорт, я його вже показувала в Америці, і він вже брав участь у міжнародних кінофестивалях.
Серед уподобань гостей букфесту - бестселери, дитяча література та історія.
Альона Шеліховська, відвідувачка букфесту:
"Позивний „Бандерас“. Операція „Томос“". А також я придбала дитячу книжку Марії Павленко. Там про трипільську культуру з історичними фактами. Наразі є от досить багато чудової української літератури.
Фестиваль став вже традицією для Вінниці. Раніше його щорічно проводили у День міста. Під час війни букфест зазнав трансформації, цьогоріч тут діють кілька благодійних платформ.
Максим Філанчук, директор Департаменту культури Вінницької міської ради:
Збираються книжки для військових, які передаються потім на передову, збираються книжки для бібліотеки міста Ізюм. Тому що наскільки нам відомо і наскільки ми бачили, все знищене й розграбоване. І повністю знищене українське слово й українська література.
За ці дні букфест відвідали тисячі вінничан. Водночас його упорядники впевнені, така ініціатива на часі. Адже допомагає читати, пізнавати й розвивати українське.