На Дніпропетровщині відкрили перший стаціонар для коней [ Редагувати ]
Перший в Україні стаціонар для коней відкрили на Дніпропетровщині. Проєкт дорогий - майже 2 мільйони гривень. Кошти збирали пів року, потім тривало будівництво. І ось стаціонар прийняв перших хворих коней. Репортаж Олени Мендалюк.
У стайні понад 30 коней. Біля кожного відсіку крейдою написані імена. 17-річного Руслана евакуювали з Донеччини волонтери, бо власниця виїхала з-під обстрілів, залишивши тварину напризволяще.
Він будь-якого грому, будь-якого літака чи вибуху, коли іноді нам чути, він до них прислухається, до далеких. Коли щось гучніше, він починає лякатися, метушитися і намагатися перестрибнути.
Люба з Дніпропетровщини, проте не з кращою долею. У неї хронічна пневмонія, власники не захотіли займатися лікуванням.
Вона до нас приїхала з проблемами серця та легень. Ми понад 4 роки її лікуємо, то з успіхами, то безуспішно.
Кожен у стайні має свою історію, свої недуги. Доглядає за кіньми Василь.
Василь Кузьменко - конюх:
Для мене вони це все. Вони це відчувають, я їм свою любов віддаю, вони мені свою віддають. Кінь спас мене, сам загинув, а мене спас, і в мене така історія, і я їх полюбив за цього.
Тоді Василю було 14 років. Відтоді чоловік цим тваринам практично присвятив життя. Каже: друзі купували першу автівку, а він першого коня. Вдома має своїх улюбленців, а в притулок приходить доглядати за тими, кого покинули господарі.
Василь Кузьменко - конюх:
Я дивлюся конячка допустимо активна. Я приходжу, от як Софа, активна. От якщо в неї цієї активності немає, то в неї вже щось є.
У притулку є конюх та медсестра. Робити ін'єкції та навіть зшивати рани доводилося прямо тут. Адель нещодавно видалили пухлину.
Адель дуже емоційна, вона дуже хоче жити. Терпляча, красива, розумна. І хотілося їй допомогти, і лікарі на це пішли. У неї кілька операцій.
Кобилу нещодавно перевели в стаціонар, про який у притулку мріяли не один рік. Тут стерильно, великий простір, вентиляція, немає протягів.
Це Блек, у нього через спортивне минуле, говорить Василь розірвані зв'язки.
Підтримують його ноги, коли кінь сідає на ноги, все кінь не ходячий. В нього циркулюється тут кров.
Це перший в Україні стаціонар для коней. Тут тварини можуть жити, тут їх оперують.
Олександра Шевченко - представниця благодійної організації:
В Україні таких стаціонарів у притулку більше немає. Тут основна мета - це допомога коням.
Проєкт не з дешевих - майже 2 мільйони гривень. І втілений він коштом всіх українців. Пів року благодійники активно збирали донати.
Руслана Нечаєва - представниця благодійної організації:
Понад 980 тисяч нам задонатили люди. Донатори просто рандомні. Лідери думок підтримували цю компанію. Робили репости, були донати.
Стаціонар розрахований на 4 коней, та цього замало, кажуть у притулку. Адже є тварини, які мають тут перебувати завжди. Як от Люба з хронічною пневмонією.
Щоб вона прожила у нас стільки, скільки їй відведено Богом - у комфортних, добрих умовах, з гарним медичним обслуговуванням.
Тепер, коли є стаціонар, іншим коням у стайні буде більш просторо. Тулитися по двоє не буде потреби. Через брак місця приймати нових евакуйованих тут не можуть.
Ми притулок, ми не можемо продавати коней. У нас є практика прилаштування їх у родини. Але це родини дуже відповідальні. Просто заради любові. За весь час ми прилаштували коней 6, може більше. Ще один - на броні, має поїхати в родину.
Крім 30 коней, у притулку "Пегас" мешкає понад 1500 домашніх, свійських та диких тварин.