У Києві відкрилася виставка "Українсько-єврейське століття: фотографії та історії" [ Редагувати ]
Розповісти про життя єврейських громад у різних куточках України, сто років тому і тепер. Прагнуть автори виставки, яка до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту відкрилася у Києві.
Щоби відтворити реальні події, організатори записали сотні інтерв'ю з представниками єврейських родин, дослідили тисячі архівних фотографій. Наш репортаж.
Сотні інтерв’ю з представниками єврейських громад по всій країні. Тисячі фото, які розповідають про життя і побут єврейського народу. А також світлини, що нагадують про Голокост протягом 33-45-го років минулого століття. Трагедія, що призвела до масового знищення євреїв та представників інших національностей. Усе це автори зібрали на фотовиставці "Українсько-єврейське століття: фотографії та історії".
Роза Тапанова, директорка НІМЗ "Бабин Яр":
Цими історіями ми бачимо, що ми ніколи не розділяємо євреїв, українців... Це все є українці. І коли ти бачиш цю історію протягом сторіччя, ти розумієш, що це життя, воно завжди було поруч і в нас однакова історія. Вони також пережили голокост і голодомор, і сьогодні вони проживають нашу з вами війну.
Фотограф Максим Левін був в експедиції з тими, хто працював над сьогоднішньою експозицією. Коли почалася повномасштабна війна, пішов добровольцем на фронт, загинув від рук російських окупантів на Київщині. Жінка розповідає: син на війні фільмував усе, що бачив. І на фотоапарат, і на безпілотник.
Валентина Левіна, мати фотографа Максима Левіна:
На дрон були зняті важливі факти, він його загубив і повернувся за ним. Я не розумію, як вони змогли його спіймати, якщо він був невловимий. Коли дізналася, що він пішов на війну добровольцем, я була шокована. Кажу, як можна в одній руці фотоапарат і камеру тримати, а в іншій - дрон? А в нього все виходило.
Фотохудожник зі США Едвард Серотта - автор однієї з частин виставки. Зібрав світлини, зроблені ним під час подорожей Україною після повномасштабної агресії рф.
Едвард Серотта, фотограф, директор Centropa:
Ми взяли інтерв’ю у двохсот п’ятдесяти людей, оцифрували більше як три сотні родинних фотокарток. Вибрати було не просто важко, це було майже неможливо - занадто багато хороших знімків.
Дізнатися, як жили представники єврейських громад на території України протягом століття та оцінити роботу сучасних фотохудожників у рамках виставки "Українсько-єврейське століття: фотографії та історії 1920-2024" можна до 28 лютого.