Країни Європи намагаються швидко відшукати альтернативи Starlink для України [ Редагувати ]

Європейські союзники активізували зусилля з надання Україні альтернативних супутникових мереж, побоюючись можливого скорочення військової допомоги та обміну розвідданими з боку США.
Про це повідомляє Financial Times.
Чотири великі супутникові оператори — люксембурзька SES, іспанська Hisdesat, Viasat (власник британського Inmarsat) та французька Eutelsat/OneWeb — ведуть переговори з урядами та інституціями ЄС щодо створення резервного супутникового підключення для України.
Водночас повна заміна Starlink є складним завданням, зазначає FT. За словами міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, у країні працює понад 40 тисяч терміналів, що забезпечують зв’язок у військових частинах, лікарнях, гуманітарних організаціях та на підприємствах.
Генеральний директор SES Адель Аль-Салех повідомив, що компанія вже надає послуги Україні та планує розширити свої потужності. У свою чергу, глава Hisdesat Мігель Анхель Гарсія Прімо підтвердив, що до компанії звернулися європейські чиновники з пропозиціями співпраці.
Ми є частиною цієї ініціативи. Але розгорнути таку ж кількість терміналів, яку має Starlink, майже неможливо. Вони накопичувалися роками, – наголосив він.
Обговорення альтернативи Starlink загострилося після суперечки між президентом США Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті, зазначає FT.
За останні місяці зв’язок Starlink працює з перебоями, особливо поблизу лінії фронту. За словами оператора БпЛА, який працює в районі Покровська, збої трапляються вже давно.
У короткостроковій перспективі європейські супутникові мережі можуть стати резервним варіантом для забезпечення зв’язку урядових органів, медзакладів та енергетичної інфраструктури.
Попри це, Starlink має вищу швидкість передачі сигналу, ніж альтернативні сервіси. Втім, різниця у швидкості складає частки секунди, що може бути критичним лише у поодиноких випадках.
Депутати Європарламенту наполягають на прискореному запуску ініціативи «Govsatcom», яка має об’єднати європейські супутникові потужності. Очікується, що вона почне працювати не раніше наступного року.