Польша принимает в свои больницы раненых украинцев [ Редагувати ]
Україна попрощалася із загиблими на багатотисячних мітингах. Нині українці об'єднуються, щоб допомогти тим, хто вижив. Не залишаються осторонь і європейці. Найбільшу медичну підтримку надає Польща. Лікують поранених українців - у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Любліні та в інших містах.
Він ще й досі не знає, чи вдасться лікарям врятували його ліве око. У хлопця стріляли 18 лютого на розі Інститутської і Шовковичної. Він був активістом місцевого майдану на Вінниччині. У Київ приїхав на марш до Верховної Ради.
Артур Ціцюрський, постраждалий активіст Майдану:
- Взагалі всі без зброї, якщо вона десь в одиниць з'явилася, воно з'явилася вже в другій половині дня, коли безпосередньо почали людей розстрілювати. Мені гумова. Підморгувати дівчатам буду, бачити - ще не знаю.
У цій палаті клініки МВС у Варшаві постраждалих - шестеро. Усім поцілили в очі. Офтальмологи намагаються врятувати їм зір. Усього клініка прийняла 20 українців. Шістьох уже виписали. Прибувати почали ще 6 лютого. Медики кажуть, життю жодного - вже ніщо не загрожує.
Ярослав Бучек, речник прес-служби шпиталю МВС РП у Варшаві:
- Усіх постраждалих доправили у шпиталі МВС Польщі. За їхнє перебування і лікування платить Міністерство внутрішніх справ Польщі.
Лікарі кажуть: готові приймати ще десятки українців. Двері їх палат - не зачиняються - відвідувачі і польські журналісти шикуються у чергу.
Віктор, постраждалий активіст Майдану:
- Діаспора приходять тут допомагають. Приносять нам їсти-пити і навіть нам уже просто нікуди того всього дівати, тут все завалено, кажемо - люди добрі не несіть, вони несуть і кожен день йдуть, хочуть поговорити якісь слова почути, побачити нас.
Щодня українських поранених у польських клініках більшає. Від відвідувачів українці чекають детальної розповіді про події на батьківщині. Кажуть, новини з інтернет-мережі ніщо, порівняно зі свідченнями очевидців.
Інна Білецька, Микола Василюк, ТК "Інтер", з Варшави