Надія Савченко заспівала під час оголошення вироку [ Редагувати ]
До 22-х років колонії та штрафу у 30 тисяч рублів засудили російські судді Надію Савченко. Донецький суд Ростовської області визнав українську льотчицю винною, адже на їхню думку, її алібі не було доведене. На місці працює наш кореспондент Данило Русаков, у нього - всі подробиці.
"- Визнати Савченко винною і призначити покарання.
- Горіла шина, палала
- Савченко, вам оголошується зауваження.
Ось так відреагувала Надія Савченко на 22 роки ув'язнення. Група підтримки спробувала розвернуті національний стяг, але їм цього не дозволено зробити.
Вирок українській полонянці оголошували два дні. 200 сторінок тексту. Люди в мантіях читають його із помилками. Так, ніби побачили цей документ вперше.
"Те що в справі долучені тільки об'єктивні докази, зібрані досудовим слідством, але на судовому слідстві багаторазово було відмовлено захисту в клопотаннях про долучення матеріалів з Києва про викрадення Савченко - все це свідчить про однобічність, відсутність змагальності та обвинувальному ухилі суду", - вважає Марк Фейгін, адвокат.
По всіх трьох так званих епізодах Надію Савченко вже назвали винною. Йдеться про вбивство співробітників російського ВГТРК та незаконний перетин державного кордону. Апеляцію бранка подавати не планує. Після оголошення так званого вироку, починає сухе голодування. Воно триватиме до дня повернення в Україну.
"Надюха молодець - бойовий дух, як завжди і як сказали на "лайф ньюсі" вчора - подозрительно спокойная", - говорить Олег Мезенцев, помічник депутата Надії Савченко.
Групу підтримки до судової зали сьогодні не пустили. Українські нардепи разом із журналістами чекають на остаточне рішення в сусідній кімнаті.
"У мене взагалі такі враження ніби повернувся в Радянський союз, поронили в ті самі події в ті самі якісь реалії", - говорить Сергій Євтушок, народний депутат Верховної ради.
Територія суду заблокована - повсюди посилені патрулі.
Для ростовського донецька голосна судова справа - це перший досвід, але всім уже добре зрозуміло що рішення місцевої Феміди ще довго не забудуть у різних країнах світу.