Тереза Мей та Ангела Меркель обговорили Brexit [ Редагувати ]
Європейське турне британського прем'єра. Тереза Мей відвідує сьогодні дві столиці - Берлін і Париж. Що просить і чому квапиться - у матеріалі нашого кореспондента у Великій Британії Світлани Чернецької.
Червона доріжка для британського прем'єра. Терезу Мей приймають у федеральній канцелярії Німеччини. Ось тільки прем'єр так поспішала на зустріч, що приїхала зарано. Тож довелося кілька хвилин потупцювати на місці, чекаючи Ангелу Меркель. Німецький канцлер врешті з'явилася й повела колегу назад - усміхнено позувати фотографам.
"Рада вас бачити. Нам сьогодні пощастило з погодою, дуже сонячно й тепло. А тепер повернімося в цей бік".
Далі обидві лідерки зникли в офісі канцлера. Останнім часом тема для їхніх зустрічей одна - Brexit. І зазвичай британська прем'єрка приїздить, щоб просити допомоги. Як-от сьогодні. Лондон не може визначитися, на яких умовах залишати ЄС. І знову просить перенести день Brexit.
"Було б фантастично, якби Ангела Меркель підтримала такий варіант Brexit й погодилася заново провести перемовини щодо угоди з виходу. На вихідних з'явилися чутки, ніби німецькі високопосадовці готові це зробити, щоб британський парламент нарешті ухвалив цю угоду", - говорить Андреа Ледсом, лідер палати общин парламенту Великої Британії.
Трохи більш ніж година перемовин і Мей покидає Берлін. Звідси прямує до Парижа. На зустріч із президентом Еммануелем Макроном. Зовсім не випадково місіс Мей запланувала поїздки до двох ключових європейських країн. Їхня підтримка надзвичайно важлива для завтрашнього саміту. В Брюсселі позачергово зустрічаються лідери країн ЄС, щоб обговорити питання Brexit.
"Тривалість відтермінування Brexit залежатиме від мети - для чого його хочуть перенести. Тож усе визначить те, що місіс Мей скаже завтра лідерам", - говорить Мішель Барньєр, головний переговірник з Брекзиту ЄС.
Мей проситиме відкласти Brexit до 30 червня. Адже, за нинішніми домовленостями, Британія повинна покинути ЄС вже цієї п'ятниці об одинадцятій вечора. Відтермінування необхідне, щоб уникнути виходу без угоди. Адже це означатиме жорстке розірвання зв'язків і повний безлад у стосунках Британії з Євросоюзом.