У Львові відбулася акція "Книжкова площа" [ Редагувати ]
У Львові відбулася акція "Книжкова площа". Охочі могли нести свої книжки у бібліотеки міста, щоб отримати натомість нові. Сьогодні з квитком-перепусткою можна було вибрати бажану літературу. Як все проходило та які книжки найбільш популярні - дізнавався Роман Гаврилів.
Сьогодні всі львівські книгозбірні, які зазвичай працюють і в неділю, закриті. Робочий день бібліотекарів проходить просто неба. Звичний спокійний темп праці змінився на справжній квест.
Володимир Гуменецький, бібліотекар:
В нас було десь у два рази… Половину книжок точно вже забрали. От якщо по нашій ятці, то добра половина вже забрана. Сотні людей. Реально.
Біля пам'ятника Франкові кожен міг прийти й обміняти свою книжку на будь-яку іншу. Для цього львів'яни ще з червня приносили їх в міські бібліотеки - так назбиралося майже 5 тисяч штук.
Тетяна Деревенко, бібліотекарка:
Напевно, вже книг 500 принесли. Так що багато. Це вже тут от ми видаємо талончики, то вже десь до 500 точно.
Ксенія віддала львівським бібліотекам 31 книгу, стільки ж вона може обміняти. У павільйонах дівчина шукає художню літературу.
Ксенія, відвідувачка:
Це взяла "Похованого велетня" Кадзуо Ішіґуро, давно хотіла прочитати. Я дуже люблю читати, а книжки дорогі. Часто переїжджаю, не люблю збирати книжки в себе вдома. Як на мене, це був хороший момент позбутись своїх книжок, отримати нові.
А ось Сергій прийшов по книги для вивчення англійської. Втім хоче взяти й дещо з популярної психології.
Сергій, відвідувач:
І там ще є одна книжка, можливо, я її візьму, "Чому люди дурні". Ті речі, які мене цікавлять. Коли маєш паперову книжку - це набагато зручніше, ніж зі смартфона. Зараз можна багато що знайти, але я надаю перевагу все ж таки книжці друкованій.
За даними Українського інституту книги, минулого року лише 17% українців читали щодня. Тож передовсім організатори хочуть популяризувати цю звичку.
Катерина Алексеєнко, ініціаторка книгообміну:
Можливо, треба не просто це частіше робити, а масштабувати, щоб більше людей приносили книги в різні точки. Це не тільки бібліотеки, це інші культурні інституції нашого міста. Тобто промоція читання працює не тільки в межах бібліотеки, а на інші інституції культури. Книга - це база, вона має бути всюди.
Масштабний книгообмін у Львові проводять не вперше - у 2021 році 500 людей принесли 3000 книжок. Під час цьогорічної акції організатори очікують більше тисячі відвідувачів. Окрім обміну літературою, планують зібрати бібліотечний фонд для знищеної росіянами книгозбірні у місті Ізюм на Харківщині.