У Німеччині розкритикували відмову від військової допомоги Україні [ Редагувати ]
Підтримувати стільки, скільки буде потрібно. Навіть попри проблеми з бюджетом. Німецькі політики закликають уряд Олафа Шольца не обмежувати військову допомогу Україні. Причому і опозиціонери, і представники партій урядової коаліції. Тетяна Логунова розкаже більше.
"Фатальний сигнал", "безпрецедентне лицемірство", "подарунок кремлю". У Німеччині критикують намір уряду обмежити військову допомогу Україні. Тобто виділяти на закупівлю зброї та техніки для українського війська ті гроші, що передбачені бюджетом. Але не більше. Про такий план коаліційного уряду Олафа Шольца вихідними повідомили тамтешні ЗМІ. Новина збурила німецьких політиків. І опозиціонерів, і представників провладних партій.
Родеріх Кізеветтер, депутат Бундестагу від фракції ХДС/ХСС:
Цей уряд не може спланувати кошторис. І намагається заощадити на зовнішній безпеці. У наших інтересах, щоби Україна вистояла і повернулася до своїх кордонів. Плани уряду - це сигнал путіну, мовляв, "Захід йде на поступки".
Омід Нуріпур, співголова партії "Зелені", депутат Бундестагу:
Я хочу застерегти усіх. Не варто думати, що курс на сувору економію посилить нашу безпеку. Навпаки. Ми повинні надати Україні необхідну підтримку, щоби швидше досягти миру. У разі, якщо Україна про щось нас проситиме, ми маємо проаналізувати це прохання. Але принципове "ні" на старті унеможливить розгляд українських запитів.
Міхаель Рот, депутат Бундестагу від Соціал-Демократичної Партії Німеччини, голова комітету із закордонних справ:
Уперше за кілька місяців українська армія знову перейшла в наступ, і зараз країна потребує повної підтримки свого найважливішого військового союзника в Європі - Берліна. Натомість дебати про майбутнє фінансування військової допомоги виглядають як завуальоване уникнення відповідальності Німеччини. Ми не можемо ставити нашу безпеку в залежність від бюджетних обмежень.
Курс на заощадження оголосив міністр фінансів країни Крістіан Лінднер. Усе через багатомільярдну діру в державній скарбниці. Він наказав міністерству оборони не перевищувати закладені у головному фінансовому документі ліміти. Натомість витрачати на позапланові потреби українського війська відсотки від заморожених в Євросоюзі російських активів. Цей механізм фінансування, щоправда, поки що не запрацював.
Через хвилю критики, що здійнялася після публікацій у ЗМІ, уряд Німеччини запевнив: Україна не залишиться без підтримки. Дали задню і в міністерстві фінансів. У відомстві зазначили - у разі, якщо міністерство оборони обґрунтує необхідність виділення додаткових позабюджетних коштів на військову допомогу Україні, запит розглянуть.
За даними німецьких ЗМІ, заявку в міністерстві оборони вже підготували. Очільник відомства Борис Пісторіус, який вже розпланував закладені в цьогорічному бюджеті 8 мільярдів євро, просить ще 4 мільярди. Вони потрібні для закупівлі артилерійських боєприпасів, дронів, бронемашин та запчастин до вже переданої Україні військової техніки.
До речі, у понеділок Німеччина передала Збройним Силам черговий пакет військової допомоги. Про це повідомило міністерство оборони країни. У ньому - зенітно-ракетний комплекс IRIS-T, штурмові гвинтівки, боєприпаси калібру 155 міліметрів та розвідувальні дрони.