Приєднання України до ОЕСР з питань хабарництва: чим це важливо [ Редагувати ]
У Брюсселі розпочинається перший раунд переговорів України та ЄС у рамках майбутнього членства. Паралельно українські посадовці й дипломати працюють над здобуттям членства у ще одній організації, запит на приєднання до якої було направлено паралельно із заявкою на членство в ЄС. Йдеться про Організацію економічного співробітництва та розвитку, а також її робочу групу з питань боротьби з хабарництвом. Які перспективи це може відкрити перед Україною? Відповідь у нашому сюжеті.
І до початку повномасштабного вторгнення, і понад 2 роки великої війни Україна прагне до євроінтеграції. На рівні із заявкою на вступ до Євросоюзу ми розпочали процес приєднання до Організації економічного співробітництва та розвитку.
Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента України:
Зараз ми маємо статус кандидата в Європейському Союзі, розпочинаємо переговори про членство, в ОЕСР ми маємо статус перспективного члена та маємо чіткий маршрут у вигляді програми ОЕСР для України, яка вказує шлях до відкриття переговорів про членства. Відтоді Україна змогла мобілізувати ресурси для реформ внутрішніх, які мають на меті впровадження норм права Європейського Союзу, норми стандартів ОЕСР.
Боротьба з хабарництвом - одна з умов вступу України до ЄС, а головне - це важлива частина забезпечення наших оборонців, наголошують посадовці та дипломати.
Бріджет А. Брінк, Посол США в Україні:
Боротьба з корупцією - це про підтримку захисників України. Це також важливо для залучення приватних інвестицій на відновлення держави. Зараз ідеться про суму в сотні мільярдів доларів. І боротьба з хабарництвом допомагає створити сприятливе середовище для цього. Врешті, це також крок до Європи та НАТО, і Сполучені Штати рішуче підтримують Україну на цьому шляху.
Тодд Д. Робінсон, заступник Державного секретаря США з питань правоохоронної діяльності:
Приєднання до Організації економічного співробітництва та розвитку дозволить Україні продемонструвати свою прозорість та верховенство права. Ви вже досягли значного поступу в цьому, зокрема, у призначенні суддів, працівників НАБУ, встановленні вимог щодо декларування і створення незалежної антикорупційної прокуратури.
Та це ще не все. Для членства в Організації українському парламенту треба ухвалити ще не один закон. Зокрема щодо захисту підприємців від посадовців-хапуг.
Руслан Стефанчук, Голова Верховної Ради України:
У профільних комітетах Верховної Ради опрацьовуються законопроєкти 10 319 та 11 443, і перший вже прийнятий за основу і готується до другого читання. Український парламент цього літа зробив значний крок у напрямку захисту бізнесу від необґрунтованих кримінальних переслідувань, прийнявши закон, яким фактично перезапустив бюро безпеки. Зараз на часі у нас перезапуск митниці, і ви знаєте, що відповідний законопроєкт вже знаходиться в залі, думаю, найближчим часом він також буде розглянутий в українському парламенті.
Уже в грудні, під час пленарного засідання робочої групи Організації економічного співробітництва і розвитку, Україна має представити фінальний звіт щодо прогресу наших реформ. А також надати заявку на приєднання до Антикорупційної конвенції.