Рада Україна-НАТО проведе засідання через використання росією нової ракети [ Редагувати ]
Як протистояти ракетному потенціалу рф. Де і головне як знайти інструмент для припинення тероризму по-російськи? Ці питання стануть основними на засіданні Ради Україна-НАТО у Брюсселі. Скликала засідання українська сторона після удару росіян балістичною ракетою по Дніпру. Яких рішень чекати на зустрічі? Розповість Ірина Іванова.
Міжнародна спільнота досі обговорює перше застосування по території України експериментальної ракети. У штаб-квартирі НАТО це питання розглядатимуть посли країн військового блоку. "Серйозне масштабування війни". Так цей удар назвав міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
За його словами, російська повітряна атака підвищує ризики для цивільного населення та кидає виклик трансатлантичній безпеці. За його словами, під час засідання Ради Україна-НАТО також ставитимуть питання і про обмеження російських можливостей виготовляти таку зброю, і про загальне зменшення потужностей російського оборонпрому. Дипломат звертає увагу, що попри всі санкції, ця галузь в росії продовжує зростати. Україна представить на засіданні Ради Україна-НАТО докази та оцінки російського удару балістичною зброєю й сподівається на спільну реакцію та посилення української повітряної оборони.
Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України:
До цього часу ми намагатимемось максимально зібрати докази, максимально провести необхідні дослідження, щоб більш предметно представити нашим союзникам наше бачення, наші оцінки, як і наслідків, так і характеру зброї, якою було завдано цього удару. І, безумовно, що в фокусі буде посилення наших оборонних спроможностей, посилення нашого повітряного щита.
А за 400 кілометрів від Брюсселя, у Страсбурзі, депутати Європарламенту дискутують щодо підтримки України на тлі російської ескалації. Приводом стало залучення контингенту Північної Кореї до війни на російському боці. Ініціатори дебатів, а це представники кількох політичних груп, наводять слова Президента Володимира Зеленського, який заявив, що проти українського війська воюють 11 тисяч північнокорейських солдатів. І їхня кількість може зрости до 100 тисяч. Багато з цих військових були розміщені в складі десантних підрозділів і морської піхоти росії в Курській області. І це є черговим свідченням співпраці російського та північнокорейського режимів, вважають депутати. Вони підтверджують свою тверду підтримку України й виносять на голосування відповідну резолюцію. Голосуватимуть за неї в четвер.