У ЗСУ впроваджують фізкультурно-спортивну реабілітацію [ Редагувати ]
Фізкультурно-спортивну реабілітацію військовослужбовців зараз активно впроваджують в підрозділах ЗСУ. В Міноборони кажуть: незабаром з'являться нормативні документи та нові посади відповідальних за цей напрямок, а поки що військовослужбовці проходять попередні навчання зі спортивної реабілітації. На одному з таких тренінгів в оперативному командуванні "Південь" побували й наші кореспонденти.
На тренінгу в Одесі військовики, які у своїх бригадах, частинах та полках відповідають за фізичну підготовку. А відтепер ще й фізкультурно-спортивну реабілітацію. З минулого року у Збройних Силах України це новий напрямок: тобто відновлення та зміцнення здоров’я військовослужбовців безпосередньо у підрозділах. А не в медзакладах, як це було раніше.
Олександр Блідченко, начальник служби фізичної підготовки і спорту ОК "Південь":
Це можуть бути не тільки поранення, це може бути те, що здобуто протягом служби - це можуть бути протрузії, це можуть бути застарілі, скажімо так, контузії, це можуть бути пошкодження внаслідок бойової або військової діяльності, тому ось тут уже включається напрямок фізкультурно-спортивної реабілітації.
Після теорії - години практики. У басейні інструктор виконує роль бійця з ампутованою рукою. Інший розповідає про особливості такої реабілітації: зокрема, які вправи призначають для плавання, щоб не перевантажити організм.
Ігор Харченко, заступник начальника служби фізичної підготовки і спорту ОК "Південь":
Фахівець насамперед має бути не лише спеціалістом у фізичній терапії, а як психолог бачити: чи він боїться, що йому потрібно, чи йому треба якась допомога, вміти розмовляти й підводити людині цю вправу так, щоб вона розуміла, що вона що з двома руками, що з однією робить це достатньо правильно.
Звичайно, не кожна військова частина має доступ до басейну. Тож слухачам на тренінгу розповідають, як офіцер з реабілітації має комунікувати з цивільними адміністраціями та бізнесом.
Любомир Кудряшов, начальник служби фізичної підготовки і спорту військової частини:
У такому випадку, якщо немає в нього наявної матеріальної бази, знаходити взаємодію зі спортивними клубами, реабілітаційними центрами, якщо, можливо, супер взагалі буде, якщо якийсь санаторій, де вони можуть відрядити свого військовослужбовця для проходження реабілітації.
Інструктори переконують: навіть без спецобладнання усе можливо. І показують, як за допомогою найпростішого спортивного знаряддя проводити реабілітацію у польових умовах. Замість м’ячів, приміром, можна використовувати звичайні пляшки з водою. Слухачі такими лайфхаками зацікавилися.
Позивний "Зотіч", начальник служби фізичної підготовки і спорту військової частини:
Навіть не маючи великої матеріальної бази, не маючи засобів відповідних, да, за допомогою таких простих прикладних якихось знарядь можна проводити стільки занять. Ну, це дуже суперово, і я для себе багато чого відкрив, і ми будемо це впроваджувати і робити.
Тепер військові очікують на нормативні документи, щоби втілити цей напрямок у Збройних Силах. Поки що, на основі здобутих знань, впроваджуватимуть нову методику у своїх підрозділах.
Позивний "Мамай", начальник служби фізичної підготовки і спорту 21 ОМБр:
І на попередніх курсах, які ми проходили в Міністерстві оборони, нас так і орієнтували: що, в принципі, ми й будемо тими, хто буде задавати закони, напрямки в цій сфері, тому що достеменно нікому точно невідомо, як воно має функціонувати: тому що такого досвіду, як в України, поки що немає в жодної країни, і ми маємо стати першими.
А вже у лютому місцеве командування планує провести поглиблені курси з організації фізкультурно-спортивної реабілітації.