У ЗСУ триває підготовка фахівців фізкультурно-спортивної реабілітації [ Редагувати ]
У Сухопутних військах ЗСУ триває підготовка фахівців фізкультурно-спортивної реабілітації. Військовослужбовці, які воювали, пройшли відновлення після поранень, тепер допомагатимуть побратимам ставати на ноги.
Натепер в Україні понад сто тисяч армійців потребують реабілітації, а медичних спеціалістів бракує. Їм готують підмогу "реабілітологів у погонах", вони невдовзі мають з'явитися в кожній військовій частині. Більше про проєкт розкажуть мої колеги.
Це не просто тренування у фітнес-клубі, а один з етапів підготовки фахівців фізкультурно-спортивної реабілітації.
Юлія Коваль, керівниця школи підготовки адаптивних тренерів:
Ми вчимося відновлювати наших військових, захисників і захисниць після травм операцій, якихось поранень, коли нам потрібно військового повернути назад, щоб він приступив до виконання своїх безпосередньо обов’язків. Але він це зможе зробити без шкоди для свого здоров’я, якщо ми будем займатися цим здоров’ям.
На тренувальних килимках усі військовослужбовці. Тут представники бригад зі всієї України. Олександр з Сумщини. На війні з літа 2022 року. Був охоронцем, а під час повномасштабного став штурмовиком.
Олександр Басанець, військовослужбовець ЗСУ:
Перші бої були Сіверськ під Сіверськом, тоді Вуглегірська ТЕС, тоді Шуми, Нью-Йорк, Торецьк. Останні мої бої – це біля Бахмуту, Іванівське. Там я отримав останнє поранення, тому що у мене за весь період служби їх було чотири.
Відновитися бійцю допоміг спорт. Тепер і сам хоче повертати побратимам здоров’я після бойових травм та поранень.
Олександр Басанець, військовослужбовець ЗСУ:
Коли я проходив реабілітацію, я займався у спортзалах, і там були хлопці з більш тяжкими пораненнями, але ми разом тренувалися, і я їм допомагав там, наприклад, на різних тренажерах.
З пацієнтом уже в госпіталі пропрацьовує ходу бойовий медик Олександр. Опановує навички реабілітації. Її проводитиме у своєму підрозділі - у Миколаївському ТЦК.
Олександр Іванів, військовослужбовець ЗСУ:
У нас вісімдесят, навіть вже, напевно, більше відсотків військовослужбовців, які повернулися з бойових частин і які не можуть навіть виконувати звичайного завдання, тобто вони не можуть навіть, вибачте мені, взяти віника, позамітати поли, тому що хто з паличками, хто інвалідність має, хто просто чекає на списання. Потрібно їм от саме цієї реабілітації.
Підготовка таких фахівців - ініціатива Сухопутних військ ЗСУ. Реалізовують пілотний проєкт на базі госпіталю у місті Володимирі.
Тетяна Ващук, генеральна директорка Володимирського територіального медичного об'єднання:
На базі нашого територіального медичного об’єднання у відділенні фізичної реабілітації було підготовлено понад сто фахівців Збройних сил України, які надалі будуть використовувати ці знання у своїй роботі з пацієнтами у своїх частинах.
Анатолій Барньов, начальник управління фізичної культури та фізкультурно-спортивної реабілітації КСВ ЗСУ:
Ще цим ніхто ніколи не займався взагалі в нашій державі, тому Сухопутні війська – це в нас перші, що почали фізкультурно-спортивну реабілітацію виключно для військових та членів їх сімей. Кінцева мета проекту - щоб кожна військова частина, незалежно від того чи це бригада, чи полк, чи окремий батальйон, мала фахівця, який міг якісно надати послуги фізкультурно-спортивної реабілітації.
За попередніми підрахунками, нині в Україні майже сто тисяч армійців потребують відновлення. А медичних реабілітологів для цього недостатньо. Тому допомагати побратимам взялися самі військовики.