В Ужгороді утворилася найдорожча в Україні калюжа [ Редагувати ]

Найдорожча в Україні калюжа. Так в Ужгороді жартують про ділянку головної дороги міста, що постійно потерпає від дощів. Рух зупиняється на кілька годин, а то й днів. Не допомогли й потужні насоси вартістю в мільйон гривень, - проблему так і не вирішено. Як "злили" мільйон - розкажуть наші кореспонденти.
Ця ділянка головної дороги в Ужгороді - практично, ворота в місто. Але після дощів автомобілям тут не проїхати, а пішоходам - не пройти. Невелике озеро просто паралізує рух. Об'їзд - займає щонайменше годину.
"Всі приїжджі, які приїжджають - цією дорогою їдуть. І дуже багато машин. І коли підтоплюється - велика пробка", - говорить Микита Глушков, мешканець Ужгорода.
"Скільки мерів помінялося, проблема залишається одна й та сама. Перший ліпший дощ - і вода затоплює, і на моїй пам'яті - точно бачив десяток машин, які проїжджали, ризикували їхати в ту воду, не знаючи, яка там глибина і топили машини", - говорить Віталій Мещеряков, мешканець Ужгорода, водій.
Ось тут водій, не знаючи глибини, - "утопив" свій мікроавтобус. Жодних попереджувальних знаків, що під час дощу тут не проїхати, - немає. Машина не змогла вибратися, - довелося викликати евакуатор. Цій проблемі не один рік. У минулому - міська влада витратила мільйон гривень на установку потужних насосів. Гроші витратили, а проблема - ні з місця. У соцмережах жартують, тепер туристам можна показувати найдорожчу калюжу в Україні - за мільйон. А громадські активісти обурюються - влада не врахувала, що воду відкачувати нікуди - каналізаційні системи не працюють.
"Перше - вони зношені, по друге - вони не розраховані на такий об'єм води, по-третє, вони не ремонтувалися уже 20 років, тому навіть при наявності цих насосів, вода не може оперативно відкачуватися і збиратися для того щоб не перешкоджати рухові транспортних засобів", - говорить Олександр Пересоляк, громадський активіст.
У мерії з активістами не згодні. Запевняють, каналізаційна система в порядку, насоси працюють - відмінно. Просто іноді в них потрапляє будівельне сміття, що забиває фільтри.
"Ця насосна станція є ефективною. І це єдиний варіант, які ці всі питання в даному місці може вирішити. Насосна станція у нас розумна, автоматично відключилася у зв'язку з тим, що будівельні матеріали, попали у фільтри. Вона автоматично відключилася", - говорить Володимир Бабидорич, директор Департаменту міського господарства Ужгорода.
Тепер на сумнозвісній ділянці, коли немає дощів, працюють будівельники - встановлюють замість асфальту - бруківку, на ремонт з міського бюджету мають виділити гроші - цього разу - більше мільйона гривень.