Секс у кіно: чому Голлівуд відмовляється від еротики та сцен у ліжку [ Редагувати ]

За даними британського дослідника Стівена Фолловса, порівняно з 2000-ми кількість еротики у фільмах знизилася на 40%. Про це пише Daily Mail.
Для аналітики взяли 250 найкасовіших кінокартин США за останні 20 років. Експерти оцінювали їхній сексуальний зміст, спираючись на базу даних IMDb та Британської ради з класифікації фільмів (BBFC).
Майже половина кінокартин, випущених в 2023 році, не мала сексуальних сцен. При цьому в 2000 році фільмів без еротики було менше 1/5 від усього кіновиробництва за рік.
Особливо мало сексу стало у трилерах та бойовиках - падіння склало 70%. Водночас кількість сцен, пов'язаних з вживанням алкоголю, наркотиків, насильства чи нецензурної лексики, суттєво збільшилась.
Якщо еротика все ж таки присутня в сучасному кіно, то це найчастіше щось дуже незвичайне і навіть збочене. Зокрема у скандальному фільмі "Солтберн" з Баррі Кеогеном, герой займається сексом з жінками під час менструації, імітує секс з могилою, а наприкінці бігає голим по замку.
Пояснюється така тенденція наступним. По-перше, зараз у тренді "бездоганно чистий" контент. По-друге, молоде покоління має інші запити до фільмів. Через рух Metoo став цінуватися "автентичніший і шанобливіший" погляд на кіномистецтво, в якому немає місця об'єктивізації жінки.
Різні соціальні рухи, у тому числі #MeToo, допомогли сформувати дискусію про згоду та сприяли більш обережному підходу до включення сексуальних сцен у фільми.
У фільмі 2000 року "Дуже страшне кіно" було багато пікантних сексуальних сцен; у головній ролі Джон Абрахамс
Поява координаторів інтимних відносин у спробі боротися з неналежною поведінкою на знімальному майданчику також перешкоджає появі безпричинних сексуальних сцен, якщо вони не є критичними для сюжету.
Голлівуд також повинен враховувати, що міжнародна аудиторія та режисери, які прагнуть уникнути цензури у своїх країнах, можуть опускати відверті сексуальні сцени у спробі розширити охоплення власного фільму.
Джим Керрі та Рене Зеллвегер знялися у фільмі 2000 року "Я, я та Ірен", де було багато сексуальних сцен
Також через масове поширення порнографії в Інтернеті, аудиторія перенасичена звичайним сексом. Тепер фільмам не потрібно включати "полуничку", щоб залучити глядача. Це вже не так цікаво.
Згідно з дослідженням Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, 50% опитаних молодих людей, віком від 10 до 24 років, вважають, що секс не потрібен для більшості ТБ-шоу та фільмів.
Елісон Тейлор, доцент Університету Бонда в Австралії, припускає, що скорочення кількості сексуальних сцен було також викликане попитом на високобюджетні серіали про супергероїв і необхідність експорту фільмів у більш консервативні країни, зокрема Китаю.
Раніше "Подробиці" писали про секс-символів Голлівуду: хто найчастіше знімався у постільних сценах.