У Львові пройшов забіг "Spartan Race": збирали на секретну зброю для ГУР [ Редагувати ]
Змагання заради секретної зброї для української розвідки. У Львові вперше провели забіг "Спартан рейс". Це 7 кілометрів з двадцятьма перешкодами. Учасникам навіть доводилося занурюватися у водойму і тягти важкі мішки. До забігу приєднались і воїни з ампутаціями. Усе бачив Роман Гаврилів.
Майже 400 спортсменів готуються рушити зі стартової позиції неподалік від центру Львова. Їхній біг будуть сповільнювати багато різноманітних перешкод - такий світовий формат Spartan.
Олександра, учасниця:
Дуже несподівано почала брати участь у цих змаганнях, але це справді викликає залежність, тому що коли один раз спробуєш, більше від цього не відмовишся. Це боротьба з собою, над собою. Кожна перешкода - це певні зусилля.
Роман Гаврилів, кореспондент:
Учасники мають подолати відстань у сім кілометрів. Але бігтимуть не рівними трасами, а стежками повз болота одного зі львівських парків. Доведеться подолати 20 перешкод, зокрема - переплисти ось це озеро.
І хоча в місті на стовпчиках термометрів було лише 19 градусів тепла, учасникам змагань було гаряче, навіть у холодній воді озера.
- Скажіть, будь ласка, важка дистанція? - Легка, легка. Усе легко.
І ось уже перші спортсмени здолали усі перешкоди.
Найскладніший Spartan, який я біг. Я ще до війни бігав стільки років. Найскладніший Spartan. Респект!
Жодних спрощень дистанції для захисників з ампутаціями. А от старт у день змагань вони мали особливий.
- Ану давайте поплескаємо нашим хлопцям бойовим. Давайте підтримаємо голосніше! - Дякуємо! Дякуємо!
Герман, ветеран російсько-української війни:
Це не перший мій захід такий. Я вже бігав Spartan Race в Києві. Випробувати себе знову-таки, побачитись з товаришами, тут багато друзів, які беруть участь.
33-річний Герман боронив Харківщину й Луганщину. Через танковий обстріл втратив руку, але продовжує займатися спортом. Ба більше, допомагає ще й пораненим побратимам відновлюватися.
Герман, ветеран російсько-української війни:
Домовляюсь для хлопців, пацієнтів за тренування з адаптивних видів спорту по місту Львову. І сам беру участь у всіляких таких змаганнях, показати власним прикладом, що життя на тому не зупиняється. Можна далі радіти, розвиватися і займатися.
Захисники так само долають 7 кілометрів і всі 20 перешкод. Підтримати на змаганнях прийшли і їхні близькі.
Молодець, молодець! Ще трошки, давай, тільки не кидай.
З азовцем за позивним "Сталевий" на кожному забігу - його дружина. Вони познайомилися ще під час реабілітації після ампутації ноги. "Сталевий" біг на протезі. Попри поранення, планує повернутися на поле бою.
Позивний "Сталевий", ветеран російсько-української війни:
Бігав, коли було дві ноги. Бігав потім в "Азові". І бігаємо далі без однієї ноги. Я кайфував від кожної перешкоди, і біг мені подобається. Було круто через озеро іти. Круто. Найважчого нічого не було такого.
Перед фінішем воїни підтримують один одного і кінцеву точку перетинають разом.
Такі забіги організовують не вперше. Усі вони благодійні. Цього разу планують допомогти Головному управлінню розвідки.
Олексій Вовк, організатор:
Збираємо цього разу на секретну зброю, про яку зараз не треба казати. Але прийде той час, коли ми скажемо, що це було і як воно спрацювало.
Організатори поки що підраховують виручені кошти, втім на київській дистанції у квітні вдалося зібрати понад три мільйони гривень і за них придбати 200 дронів для ЗСУ.