У Києві відкрилася виставка "Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна" [ Редагувати ]
Як простір впливає на протест? Таким питання задалися українські музейники. І вирішили організувати тематичну виставку, в якій представлено десятки історичних матеріалів. Протестна архітектура, виявляється, це справа сотень років. Про неї наш наступний матеріал.
"Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна". Автори виставки зібрали світлини та мінімоделі місць, де громадяни в різних куточках світу оголосили протест тогочасній владі.
Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції гідності:
Є й унікальні. Німеччина представлена, зокрема, маленькими будиночками, які протестувальники облаштували на деревах з тим, аби поліція не могла їх дістати, розігнати. Це теж дуже цікавий досвід.
Організатори кажуть: ця експозиція - такий собі історичний калейдоскоп протестів. Їх тут 67!
Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції гідності:
2023 року у Франкфурті відкрилася виставка, яка називалася "Барикади і намети. Архітектура протесту". Вперше вони попросили нас представити наш "Майдан" - Революцію гідності. Експонати з Музею Революції гідності були представлені на виставці. Я зрозумів, який глибокий контекст, бо на тій виставці і на цій показані революції з 1830 року. По суті майже за 200 років. Захотілося частинку виставки тієї привезти до України. Розкрити й поглянути на наші протести трошки з іншого погляду - не історичного, не соціального, не політичного, а з погляду простору.
Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті:
Бачимо, які паралелі є з іншими країнами, з іншими культурами. Це дуже цікаво. І як частина такої правозахисної архітектури з одного боку, а з іншого як частина міського простору, який функціонує зазвичай в мирному стані, а коли потрібно - мобілізується і змінюється під потреби протесту.
Виставка присвячена двадцятій річниці Помаранчевої революції та одинадцятій Революції гідності.
Діана Попова, директорка Музею історії міста Києва:
Сьогодні ми маємо можливість всі разом докластися і побачити те, яку роль протести в Україні дали всьому світу, закарбувавши себе.
Представники німецької сторони кажуть: охоче погодилися долучитися до організації спільного з українцями заходу.
Фабіан Мюльталер, директор Goethe-Institut в Україні:
Останні два з половиною роки наша робота тут зазнала значних змін. Усьому причина - цинічний, терористичний, повномасштабний напад росії на Україну. Тепер ми акцентуємо не на суто німецьких проєктах, а на підтримці саме наших українських партнерів. Це стосується і сфери культури, і сфери освіти, і сфери громадянського суспільства.
Організатори виставки зазначають: в усіх охочих ознайомитися з архітектурою та історією світових протестів та революцій є майже місяць. Експозиція діятиме до 24-го листопада в Музеї історії Києва.