Магія голосу: як писали Радіодиктант у Кропивницькому [ Редагувати ]
День української писемності та мови відзначаємо сьогодні в нашій країні. Уже традиційним у переддень цього свята є написання Диктанту національної єдності. Усі, хто долучився, зможуть перевірити свої знання вже завтра, коли оприлюднять текст. Що ж найбільше зупиняло учасників цьогорічного диктанту та як учасники оцінюють складність "Магії голосу" - з'ясовували наші кореспонденти.
Учасники уважно слухають текст цьогорічного Диктанту національної єдності в обласній книгозбірні в Кропивницькому. Долучилися до написання кілька десятків охочих. Серед них і головна санітарна лікарка області - пані Надія.
Надія Оперчук, головна санітарна лікарка області:
Ні, чесно я не готувалась. Я вирішила сюди приїхати й разом зі всіма написати цей диктант, тому що українська - це моя рідна мова, спілкуюсь я українською, хоча знаю й інші мови, особливо сьогодні. Це є єдність всього народу, особливо під час військової агресії.
Цьогорічний диктант "Магія голосу" письменниця Оксана Забужко присвятила сторіччю українського радіо. Диктував поет та захисник Павло Вишебаба.
Письменниця Надія Гармазій написала радіодиктант без жодної помилки у 2016 році. Наступного року це вдалося і її мамі.
Надія Гармазій, письменниця:
У мене склалось так, що першою в нашій родині почала писати мама, для неї це було принципово важливим, моя мама російськомовна людина, і вона свідомо йшла і переходила з року в рік на українську, і у 2017 році мама навіть на Кіровоградщині написала диктант без помилок, для мене це було дуже приємно, я дуже пишаюсь своєю мамою
Цьогорічний диктант вважає не складним. Найбільше зупиняли знаки пунктуації.
Надія Гармазій, письменниця:
Тут були довгі речення, третій абзац на речення, і наступний абзац на речення, для мене тут було замало орфографічних акцентів, але це і добре, тому що диктант це не перевірка грамотності, диктант національної єдності - це перевірка на те, на скільки нас може згуртувати така проста і доступна справа.
Свої роботи з написання диктанту можна надіслати й онлайн, і у паперовому вигляді в Київ на Хрещатик, 26. Або дочекатись оприлюднення тексту та перевірити себе самостійно.