Орбана освистали у Грузії: він прибув до Тбілісі на тлі протестів [ Редагувати ]
В Орбана немає мети. Є тільки шлях. У цьому випадку до Грузії. Нагадаю, Європа критикує тамтешні парламентські вибори в Грузії, але угорський прем'єр їде в Тбілісі на запрошення уряду. Після контроверсійної перемоги провладної партії "Грузинська мрія" на парламентських голосуваннях, Орбан, на тлі протестів, вирушив до країни. Як відреагував Брюссель? Дивіться далі.
Опозиція не визнає результатів голосування на виборах до парламенту.
Ми вважаємо, що ці волевиявлення були сфальсифіковані.
Їх не визнає президентка Грузії та закликає людей боронити свій вибір на вулиці.
Виходьте на вулиці. Ми разом засвідчимо світові та одне одному, що ми відкидаємо ці вибори. Ми будемо мирно захищати кожен голос.
ОБСЄ фіксує численні порушення на дільницях.
Ми занепокоєні з приводу демократичного відкату в Грузії: проведення цих виборів, на жаль, є свідченням цього.
А угорський премʼєр-міністр тим часом приймає запрошення грузинського уряду приїхати в Тбілісі. Віктор Орбан став першим європейським лідером, який відвідує країну після парламентських перегонів. Він привітав партію "Грузинська мрія" з перемогою ще до оприлюднення результатів. Ставленики Брюсселя програли, от і критикують виборчий процес, - так прокоментував результати виборів міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто:
У Грузії у суботу вибори виграли не ті, кого призначили Брюссель та ліберальний мейнстрим, а партія, що підтримує суверенітет, мир та сімейні цінності, яка відкрито ставить на перше місце національні інтереси. Тому, оскільки ліберали зазнали нищівної поразки, почалася атака: вибори були несправедливими, у Грузії немає демократії тощо.
Позиція Угорщини йде всупереч позиції офіційного Брюсселя. Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив про нерівні умови та порушення під час голосування в Грузії. Євросоюз зауважив безпрецедентний рівень дезінформації, а також чекає на проведення ретельного розслідування порушень під час волевиявлення.
Набіла Массралі, речниця Єврокомісії:
У передвиборчій та виборчій кампаніях ми стали свідками безпрецедентного рівня дезінформації та різкої антиєвропейської риторики. Можемо сказати, що деякі наративи були чітко й безпосередньо натхнені російською пропагандою. ЄС очікує від Центральної виборчої комісії Грузії та інших відповідальних органів виконання своїх обов'язків з оперативного, прозорого і незалежного розслідування порушень виборчого процесу та звинувачень у таких порушеннях.
Так само у ЄС відмежовуються від візиту Орбана в Грузію. Мовляв, це його власна ініціатива. І ґрунтується вона винятково на двосторонніх відносинах Угорщини з Грузією, оскільки угорський лідер не отримував від ЄС жодного мандату на представлення там загальноєвропейської позиції, - пояснила речниця Єврокомісії.
Ірина Іванова, кореспондентка:
Євросоюз не вперше відмежовується від політики Віктора Орбана. У липні, щойно Угорщина почала головувати в Раді ЄС, премʼєр-міністр приїхав спершу до Києва, а тоді одразу в москву, де потиснув руку кремлівському лідеру, а згодом і в Пекін, на переговори з Сі Цзіньпіном, без жодних консультацій з ЄС. Його миротворчий вояж засудили очільники європейських політичних інституцій, проте жодних санкцій проти Угорщини не застосували.