Вишкіл за новою програмою: курс БЗВП збільшили до 45 днів [ Редагувати ]
Новобранців у військових навчальних центрах відтепер готуватимуть за новою програмою. Курс базової підготовки збільшили до 45 днів. Відповідно удвічі зросла кількість вправ зі стрільб, а боєзапас збільшився майже до тисячі набоїв. У Генштабі переконані: новий курс істотно підвищить якість вишколу новобранців. Чи так це? На одному з полігонів з’ясовував наш воєнкор Ігор Левенок.
Шлях від вручення повістки до фронту.
Вишкіл новобранців у навчальному центрі. Чи відповідає він потребам війни?
Хто і як вчить рекрутів воювати?
Вони ж питають про все. В умовах боїв як ми там поводимося.
В одному з навчальних центрів, який належить до кращих, тренуються мобілізовані. Люди, які ще кілька тижнів тому жили цивільним життям.
Зачистка ворожого окопу – одне з найскладніших і найнебезпечніших завдань для піхотинця-штурмовика. Тут кожна секунда – важлива! Кожна дія – вирішальна!
- Інструктора вас задовольняють? - Так, так, інструктора здивували насправді…
До мобілізації Олег працював друкарем. Служив строкову у війську. Каже тоді й зараз – це дві різні служби.
Що потрібно знати й вміти бійцям, коли вони тільки-но опиняться на передовій? Воєнну теорію викладає Сергій. За його плечима бої 22-го, 23-го років на Донецькому напрямку.
Сергій, інструктор:
В принципі базова підготовка для початкового рівня нормальна. А все інше як у нас робилося, як діємо: по обстановці там вже у складі підрозділів, там десь у бойових діях, то там же ж трішки буває по-іншому, і люди, які до нас прибували, то ми їм вже там більше розказували на місці…
Здебільшого новобранці навчаються військової справи з "нуля". А от стрільба цього бійця нас зацікавила. Кожна куля - точно в ціль.
- За професією я економіст. - А звідки ж у вас такі навички влучно стріляти? - Займаюся полюванням…
Тактика сучасного бою передбачає протистояння з ворогом не тільки на землі. Боротьба з дронами – це те із чим неодмінно стикнеться кожен боєць на передовій.
Ігор Левенок, кореспондент:
Реалії теперішньої війни, звісно ж, впливають і на загальновійськову базову підготовку новобранців, зараз ми бачимо, як боєць намагається з допомогою помпової рушниці-дробовика вразити повітряну ціль, яка імітує дрон.
День у касці, бронежилеті й з автоматом у руках, виконуючи завдання. Для непідготовленої фізично людини справа непроста.
Василь, новобранець:
Ти в спорядженні, в тебе в руках автомат, і ти пробігаєш цю смугу, навіть середину смуги, то вже відчувається фізичне навантаження. Але все продумано поетапно…
Психологічна смуга перешкод — випробування, яке формує характер і волю до перемоги.
Перший етап - це зайняття положення лежачі по команді "на рубіж"…
Метушня, крики й тріскотня пострілів. У таких умовах бійці мають голосно кричати, аби почути один одного. Так відпрацьовується комунікація, що дуже важлива в бою.
Ігор Левенок, кореспондент:
Ключовий момент навчань для новобранців – це подолання так званої психологічної смуги, а це не так просто. Головна мета - вижити під перехресним вогнем, вогнем артилерії та під пильним оком операторів дронів…
Цього харизматичного інструктора звати Олексій. Він офіцер з військової династії.
Я брав участь на півночі, оборона Чернігова, і перша танкова, батько брав участь, спочатку Ірпінь, Буча, Гостомель, а мама знаходилась тут, але тому, що вона медичний працівник, вона була у шпиталі й приймала поранених…
Чим важливі такі тренування? Олексій пояснює: наші бійці завжди мають бути на крок попереду.
Олексій, інструктор:
От ми показали людині, що ось в цьому моменті ти отримав поранення, але ми одразу доповіли йому, чому ти отримав це поранення. Де ти не так наступив, де ти не так пішов, де ти не так психологічно подумав. І в результаті людина потім в собі знаходить тисячу помилок, виправляє ці помилки надалі, так один процент залишається на долю, на випадковість, але 99 відсотків залежать від нас.
А без тренувань цього досягти неможливо. Адже доведено що більше тут працювати на повну силу, то менше втрат буде на полі бою.