Італія інвестує 200 млн євро на відновлення електромереж в Україні [ Редагувати ]
Італія інвестує 200 мільйонів євро у відновлення електромереж в Україні. Про це розповів віцепремʼєр-міністр Італії Антоніо Таяні на українсько-італійському бізнес-форумі, що пройшов у Римі. Він став підготовчим етапом до Міжнародної конференції з відновлення України, яка відбудеться в липні. Як бізнес налагоджував співпрацю, що країни можуть запропонувати одна одній і чим ця співпраця буде корисною для відбудови України? Знає Ірина Іванова.
У будівлі Фарнезіна, резиденції міністерства закордонних справ Італії, учасники форуму шикуються для так званого "сімейного фото". Цю зустріч спільно організували уряди України та Італії, щоб налагодити співпрацю для відбудови України. Участь взяли представники 250 компаній в галузі металургії, енергетики, оборонної промисловості, аграрного сектору та машинобудування.
Віталій Коваль, міністр аграрної політики та продовольства України:
Бачимо живий інтерес. І головне, що наш торговий партнер, Італія, надійна.
Україна має що запропонувати Італії та Європі загалом, каже перша віцепремʼєр-міністерка - міністерка економіки Юлія Свириденко. Надто в умовах, коли ЄС намагається подолати власні економічні проблеми, впровадити зелений підхід, скоротити відставання від США та Китаю і посилити безпеку. Україна має великі поклади критичних матеріалів - титану урану, літію, активно розвиває оборонку і здатна повністю замінити росію в постачанні залізорудної сировини.
Юлія Свириденко, перша віцепремʼєр-міністерка - міністерка економіки України:
Щоб в Україні було вигідно виробляти, інвестувати, експортувати, ми запустили політику "Зроблено в Україні". Скажу навіть більше. Саме успішний приклад політики "Зроблено в Італії" мотивував нас започаткувати й обʼєднати всі наші інструменти в єдину політику і забрендувати її під "Made in Ukraine". Насправді це десятки програм для українських виробників, так само як і для іноземних, які хочуть розвивати виробництво на території України.
Для іноземців співпраця з Україною є іміджево цікавою, каже директорка з міжнародних зв'язків "Ліги оборонних підприємств України" Юлія Висоцька, зокрема, в оборонній сфері. Бо це і великий ринок, і водночас полігон для випробувань, і можливість удосконалити озброєння відповідно до нових викликів, які принесла російська війна.
Юлія Висоцька, директорка з міжнародних зв'язків "Ліги оборонних підприємств України":
По співпраці з Італією дуже хотілося б підтримуючий напрям, який впроваджує Мінстратегпром останнім часом і керівництво нашої країни, щоб все ж таки "Мade in Ukraine" купували наші іноземні партнери, купували вироблене в Україні. Через те, що нашого бюджету часто-густо не вистачає для того, щоб забезпечити наші виробничі потужності, і як наслідок - наші Збройні сили. Тому бажано, щоб іноземні партнери - те, що не виробляється їхніми країнами, не купували у сусіда, а замовляли саме в Україні.
Найбільший виклик до іноземців - страх втратити інвестиції через війну, кажуть в українському уряді. Однак ті інвестори, які вже сьогодні працюють, відзначають, що у них хороша маржа та прибутки, розповів міністр аграрної політики. І держава бачить можливість запустити реальний механізм страхування від військових і політичних ризиків. Для цього співпрацює як зі Світовим банком, структурами ООН, так і з українськими банками.
Віталій Коваль, міністр аграрної політики та продовольства України:
Той, хто буде з Україною під час війни, після війни він матиме більш позитивний імідж ніж ті, хто прийдуть після війни для того, щоб допомагати нам, коли вже буде легше. Справжній друг пізнається в біді. І коли в нас сьогодні складна ситуація, важливо підтримувати тих, хто лишився всередині.
Попри ризики воєнного часу, в Україні налагодив виробництво італієць Сімоне Борсато. У нього своя сімейна компанія з виготовлення сендвіч-панелей. Цей будівельний матеріал використовують для зведення складів, цехів, лікарень, шкіл і модульних будинків для тих, хто втратив житло. Компанія працює в 30 країнах на шести континентах. І вже під час повномасштабного вторгнення налагодила виробничу лінію безпосередньо в Україні - за 40 кілометрів від Києва.
Сімоне Борсато, власник італійської компанії:
Для мене це честь, що я даю можливість клієнтам і всій країні відбудуватися, бо багато будинків зруйновані. А з цими технологіями простіше і швидше все відновити. Ми - лише краплина в морі, але в певному сенсі я відчуваю, що ми теж причетні до відбудови України.
Італія зацікавлена в тому, щоб брати участь у відновленні України, каже віцепремʼєр-міністр Антоніо Таяні. Це в спільних інтересах ЄС, бо Україна в майбутньому стане членом Євроспілки, а отже, ділитиме економічний простір та ринок з іншими державами ЄС. Рим допомагає Україні від початку російського вторгнення, а зараз вирішив інвестувати у відновлення розбитої від російських ударів електромережі.
Антоніо Таяні, віцепрем'єр-міністр, міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії:
Наша допомога, завдяки підписаним угодам, спрямована саме на те, щоб не допустити, аби "Генерала зима" став ще одним викликом для українського населення. Ми інвестували 200 мільйонів євро, щоб забезпечити можливість проведення робіт із відновлення електромережі, аби взимку українське населення не страждало від перебоїв у постачанні ресурсів.
На форумі уряди України та Італії підписали два документи: меморандум щодо критичних матеріалів та спільне комюніке про посилення співпраці у ключових секторах економіки.
Ірина Іванова, кореспондентка:
Цей бізнес-форум готує підґрунтя для Конференції з відновлення України, яка пройде в Італії 10-11 липня наступного року. Це буде четвертий подібний захід від початку повномасштабного вторгнення. На таких конференціях міжнародна спільнота координує зусилля для ліквідації шкоди, яку російська агресія завдає українській інфраструктурі та економіці. Італійська сторона запевняє, що її компанії в першому ряду братимуть участь у відбудові України.