Місто на Дніпропетровщині відключили від водопостачання [ Редагувати ]
На Дніпропетровщині райцентр П'ятихатки залишився без централізованого водопостачання. Місцевий водоканал за борги відключили від електроенергії. Без води опинились багатоповерхівки, школи, дитсадки та лікарні. Як виживають у таких умовах - цікавилася наша знімальна група.
На сухому пайку П'ятихатки сидять вже третій тиждень. Без води опинилося 4 тисячі абонентів.
Це - третина мешканців райцентру. Серед них - і ця жінка. Живе в багатоповерхівці. Криниці поблизу немає. Централізованого підвезення - також. Воду набирає, де вдасться. На двох зі старенькою мамою їм потрібно майже десять відер на день. І це - якщо використовувати економно.
"Вот воду наливаю - налила и мою посуду. А что делать?", - говорить Поліна В'ялих, мешканка П'ятихаток.
Без води - школи та дитсадки. Та найсутужніше - місцевій лікарні. Зараз тут лікуються майже дві сотні пацієнтів. Щодня треба готувати їжу, прибирати палати, стерилізувати інструменти. Без води - це неможливо.
"Кожен день в лікарню завозиться 2,5 тонни води пожежними машинами, і по кожному відділенню розвозиться", - говорить Тетяна Мовчан,заступник головного лікаря П'ятихатської районної лікарні.
У міськвідділі житлового господарства пояснюють: без води залишилися, бо Обленерго відімкнув світло місцевому водоканалу за борги - понад 600 тисяч гривень. Половина городян систематично не платить за воду. Щоправда, і тарифи тут - одні з найвищих в Україні.
"13 гривень 57 копійок за 1 кубічний метр води та 8 гривень 41 копійка за кубічний метр каналізації стічних вод", - говорить Микола Суботін, начальник житлово-комунального відділу П'ятихатської міської ради.
У мерії виправдовуються: водозабір далеко - тож знизити тарифи не вдається. Кажуть, проблему могла б вирішити модернізація. Та наразі тут бракує і старих насосів та труб. Донедавна виробнича база водоканалу належала донецькій фірмі. Коли її представники втікали звідси до терористичної ДНР - вивезли все, що могли.
"Знялися і уїхали, їх немає. Ні бази немає, нічого немає", - говорить Валентин Дем'янчук, міський голова П'ятихаток.
Поки у мерії розмірковують, як домовитись із енергетиками і відновити водопостачання – п'ятихатці вихід уже знайшли: копають індивідуальні колодязі. Кілька квартир скидаються грошима і винаймають бригаду. А потім усім під'їздом користуються криницею.
"Перед цим не було близько місяця води і зараз тижні три немає. - І багато люди замовляють колодязі рити? - Постійно. Тут всюди колодці - подивіться!", - говорить Максим, працівник фірми з риття колодязів.