В Ужгороді не вистачає землі для військових [ Редагувати ]

На Закарпатті - проблема із виділенням земельних ділянок для учасників АТО. Особливо - в обласному центрі. В Ужгороді практично нема вільних земель. А звернулися до міськради із заявами на отримання ділянки понад півтисячі учасників АТО. Як вирішують земельне питання дивимося у сюжеті.
Торік Микола потрапив у першу хвилю мобілізації, повістку принесли якраз на день народження - 7 квітня. Потім - навчання на полігоні та служба в зоні АТО. У серпні 2014 у Снєжному потрапив до полону. Був звільнений, повернувся додому.
"Як тільки приїхав із полону, написав заяву на земельну ділянку вже пройшло більше півроку і ніяких зрушень по цій справі немає. Під індивідуальне будівництво в планах будувати власну домівку. Зараз тут проживаю на зйомній квартирі", - говорить Микола Марчишак учасник бойових дій.
В ужгородській міськраді кажуть, таких як Микола, хто звернувся із заявою на отримання ділянки - більше півтисячі. Та вільних земель в місті практично немає. Поки вдалося знайти дев'яносто одну ділянку, їх виділили родинам загиблих воїнів та пораненим солдатам.
"Ми порахували 500 ділянок по 8 соток - це 400 гектарів. Так?Крім інфраструктури, крім доріг, крім тротуарів, фізично ви розумієте - 400 гектарів , на жаль, зараз нема таких площ в місті", - говорить Богдан Андріїв, т.в.о. міського голови Ужгорода.
Вільні землі вирішили шукати в Ужгородському районі та селах, які оточують обласний центр. Колишні солдати сподіваються, що чиновники зможуть домовитися і держава таки виконає свій обов'язок перед воїнами.
"Вона це має виконати, навіщо тоді було обіцяти, а якщо обіцяти і не виконати", - говорить Петро Марко, заступник Закарпатського обласного військового комісара.
Усього в області на отримання земельної ділянки звернулося дві з половиною тисячі учасників АТО і рідні, в кого загинули військові на сході України. В обладміністрації звітують: тисячу вісімсот заяв отримали позитивні відповіді і незабаром бажаючі зможуть оформити право власності на землю.