Художник з Києва зображує красу жінок війни [ Редагувати ]

Краса на варті миру. Київський художник взявся за створення серії малюнків, присвячених українським захисницям. Його героїні - українські волонтери та бійці - боронять державу не силою, а жіночими чарами. Ольга Сас спілкувалася із художником.
Ця дівчина буде охороняти Маріуполь, тримаючи на ланцюгах рабів, котрих нам обіцяє хунта, які риють окопи, щоб захищати кордони.
Андрій показує свої майбутні творіння. Каже - і сам не чекав, що ці малюнки набудуть популярності. Він - професійний художник, зараз працює переважно над комп'ютерними іграми. Зображувати дівчат-захисниць - його хобі.
Спершу Андрій хотів створити комікс про дівчат на фронті. Почав із окремих картинок. Першою стала дівчина, яка виймає вату із голови ведмедя.
"Тільки почалося вся ця окупація Криму. В соцмережах дуже багато прокинулося проросійських зазомбованих ватних груп. Я в тому малюнку іронічно хотів показати, як символ Росії цей ведмідь. Якого вона подолала своєю красою і в нього з голови цю вату виймає", - говорить Андрій Мороз, художник.
Його головна натхненниця - дружина Анастасія. Саме її можна побачити на більшості картинок. Малюнки дісталися уже й зони АТО. І солдати в них почали впізнавати інших дівчат. Наче оживають з картинок - українські волонтерки.
Уже більше року - вони регулярно в зоні АТО. Хоча зброю до рук не беруть - без них чимало солдатів залишились би голі й босі. Вони возять на фронт їжу, одяг і техніку.
"Моя воля, якби я була на фронті корисною, я б звідти не виїжджала. Коли ми тільки починали туди волонтерами приїжджати були фрази - "иди домой, вари борщи, рожай детей, че вы сюда ездите", - говорить Аліна Михайлова, волонтер.
Однак тепер тільки чекають - як реальних, так і на картинках. Подібні малюнки були популярними під час Другої світової. Американські солдати прикрашали зображеннями дівчат свої літаки - це переросло в знаний донині стиль пін-ап. Такий собі спосіб відволіктися від бойових буднів.
"Як мінімум приємно. Начебто і не далеко відійшли від теми АТО, а ніби як не настільки все сумно. У мене найпозитивніше відреагували бійці. Почали писати - ось, нам би таку мінометчицю, а мені б ось таку дівчинку кухаря, вони такі гарні", - говорить Дарина Морозова, волонтер.
Українські захисниці на папері - викликали неабиякий ажіотаж у мережі. Художник каже - цими днями на нього буквально налетіли проросійські тролі. Тож тепер все більше хочеться малювати і поповнювати колекцію відважних жінок, які так легко долають ворога.