У Києві волонтери перерахували безпритульних собак [ Редагувати ]

Три тисячі безпритульних собак - нарахували волонтери в Києві. Три дні поспіль - півсотні активістів шукали чотирилапих безхатьок вулицями столиці і фотографували. Тепер у кожного пса - є власний профіль у мережі. Що замислили активісти - знають наші кореспонденти.
Ірина іще не знає кожного собаку в кварталі, проте збирається познайомитись з усіма. З самого ранку тримає напоготові смартфон, а в торбі припасла смачненьке. Помічаємо першого пса.
Фотографує через спеціальний додаток на смартфоні. Тут же заповнює міні-анкету. Вказує стать тварини, приблизний вік. Чи є пластиковий чіп.
"- Это самка, у нее нету никаких проблем, нормальная. Возраст, я думаю, что где-то у нее +5".
Завдання волонтера обійти так один сектор - це кілька вулиць і пустирів району. Всі дані потрапляють на загальний сервер до координаторів. Перша анкета від Ірини теж тут.
"- Бачимо її номер, бачимо час реєстрації".
Віктор Копач стежить за роботою волонтерів онлайн. На карті видно, які з трьохсот шістдесяти секторів столиці уже оглянули, а де ще не ступала нога активіста. Віктор - один із засновників проекту електронного підрахунку безпритульних собак. Уперше його протестували кілька років тому. А тепер українську розробку використовують у багатьох країнах Європи.
"Рахуємо не тільки кількість тварин, а як-то тварин на квадратний кілометр, на людину", - розповідає Віктор Копач, засновник міжнародного проекту Animal-ID.Info.
В Києві волонтери рахують хвостатих безхатьків вже вдруге. Минулого року налічили дві з половиною тисячі. Нині ж - трохи більше трьох тисяч. Для міста-мільйонника ця кількість не критична, кажуть активісти. Проте зауважують: столиці є куди вдосконалюватись. До прикладу, у Львові на 700 тисяч жителів усього чотири сотні бездомних псів. Це один з найкращих показників в Європі. А от найгірша ситуація у Миколаєві.
"Найкраща ситуація в даний момент це напевно у місті Львові. Всього там 413 тварин на 700 тисяч населення. Якщо ми говоримо про Миколаїв, рік тому було 7,5 тисяч на 500 тисяч населення.
Дуже багато тварин на самовигулі. Люди цього не розуміють і немає стерилізації. Фактично, якщо навіть комунальне підприємство працює і стерилізує безпритульних тварин, власницькі тварини якраз являються основним поповненням тих безпритульних тварин. Дуже багато викидають на вулицю", - розповідає Віктор Копач, засновник міжнародного проекту Animal-ID.Info.
Аналогічна проблема і в столиці. До того ж багато питань до київських комунальників, кажуть активісти. Цього року на стерилізацію місто виділило 20 мільйонів гривень, та от парадокс - кількість вуличних псів зросла.