Наздогнати США: Китай споряджає астронавтів на Місяць [ Редагувати ]

Джерело: SpaceNews
Китай активно розвиває свою космічну програму. Країні вдалося навіть висадити свої космічні апарати на поверхні Місяця.
Втім жодна з місій поки не передбачала висадку людини на поверхні нашого природнього супутника. Але азійський гігант планує змінити цю ситуацію.
Представники Китайського управління пілотованих космічних польотів (CMSEO) підтвердили, що Китай планує висадити своїх перших тайконавтів на поверхню Місяця до кінця цього десятиліття. Про це повідомляє spacenews.com.
План полягає в тому, щоб висадити двох тайконавтів на Місяць на період близько шести годин, після чого вони повернуться на місячний орбітальний корабель, де їх чекатиме третій колега, щоб потім разом повернутися додому. Доречі, саме так проходили пілотовані місячні польоти по програмі Apollo півстоліття тому.
Заступник директора CMSEO Лінь Сіцян заявив, що розробка механічного і теплового випробувального обладнання для космічного корабля і посадкового модуля "в основному завершена", додавши, що наразі також проходять випробування різні ракетні двигуни.
"Розробка плану пілотованої місячної програми вже завершена. Вона включатиме ракету Long March 10, космічний корабель з екіпажем "Менчжоу", місячний посадковий модуль "Ланью" та місячні скафандри", - повідомив Лінь Сіцян, заступник директора CMSEO.
Оскільки для такої амбітної місії потрібна буде більш потужна ракета, то спеціально під неї будується новий стартовий майданчик, поруч з існуючим прибережним космодромом Китаю у Веньчані, острів Хайнань, приблизно за 2200 км на південь від Пекіна.
Заглядаючи далі, країна має ще більш амбітну місячну мету - побудувати постійну міжнародну дослідницьку станцію на південному полюсі Місяця до 2040 року.
Інтерес Китаю до Місяця віддзеркалює плани NASA висадити астронавтів на Місяць у 2026 році в рамках програми Artemis - довгострокового проекту, який також передбачає будівництво постійної бази на поверхні Місяця.
Китай та США прагнуть знайти на Місяці воду, яку можна було б перетворити на паливо для майбутніх ракетних запусків у далекий космос. Запуск місій з Місяця був би більш ефективним, ніж з Землі, оскільки слабша гравітація полегшила б старт важким космічним кораблям.
Китайське оновлення місячної програми відбулося того ж тижня, коли країна відправила новий екіпаж з трьох осіб на космічну станцію "Тяньгун" на низькій навколоземній орбіті. Станція є відносно новим об'єктом, який є ще одним відображенням зростаючих космічних амбіцій країни.
Раніше ми повідомляли про те, як Китай запустив у космос таємничий "космічний літак".