Як пережити спеку: поради медиків [ Редагувати ]
Аномальна спека б'є температурні рекорди по всій Україні. Лише у Києві від початку липня їх було понад десять. Навіть у Дніпрі вода прогрівалася до рекордних позначок - майже 29 градусів. Услід за цими температурними аномаліями регіони накривають зливи з грозами. Потоки води такі, що на міських вулицях утворюються озера. Але довгоочікуваного полегшення дощі з грозами все одно не приносять і метеозалежним українцям - стає лише гірше. Які поради дають львівські медики - чули мої колеги.
У Львові в середині липня температурні рекорди. У Гідрометцентрі кажуть: показники перевищили були у 2002 і 2021 роках.
Ми спостерігаємо циклонічність, падіння і ріст тиску, і також температури, як змінюється температурний хід.
Олександра Тузяк, синоптикиня:
Ця погода, що в нас спостерігалася з досить високими температурами, було пов'язане з виходом теплих повітряних мас південного заходу, тобто пішла накачка з півночі Африки через Середземне море. В нас було перекрито 5 разів максимум по Львову.
Через рекордну спеку Елеонора опинилася на лікарняному ліжку зі симптомами перегріву. Вона знепритомніла просто на робочому місці.
Елеонора Семенюк, пацієнтка:
Я навіть не могла піднятися з крісла. У мене почалась рвота, я хворію років 15 цукровим діабетом. Я думаю, що це швидше всього від обезводнення. Я не пила, на роботу прийшла - не пила, зато ліки вживала.
Люди з такими захворюваннями, як Елеонора, особливо вразливі до спеки. У львівських лікарнях кількість терапевтичних пацієнтів зросла удвічі. Медики закликають не виходити без потреби на вулицю з 12 до 17 години, а також завжди мати воду і пити її навіть тоді, коли спраги немає.
Мирослав Байцар, лікар-терапевт лікарні Св. Пантелеймона:
Ми маємо розуміти, що в період спеки особливо реагує серцево-судинна система. Так, тобто тиск може знижуватися і підвищуватися, що призводить, в свою чергу, відповідно до гіпотонії або до гіпертонії. Особливо ми спостерігаємо такі стани, як колапси, коли рівень тиску суттєво падає.
І хоча у Львові вдень стовпчики термометрів підіймалися до 36 градусів, уже надвечір у місті та області вирувала сильна гроза. У Стрию на Львівщині випав град.
Наслідки таких різких перепадів погоди на самопочутті відчула більшість жителів Львова.
Наталія, жителька Львова:
Я ще гіпертонік, тому мені не дуже. Слабість, головний біль. Тиск у мене піднімається, так. І в мене, і в багатьох чую.
Лілія, жителька Львова:
Звичайно, що серце, дискомфорт у грудях, гаряче, приливи, тиск збільшується, піднмається. На вулицю стараюся не виходити.
Найбільше перепади погоди впливають на людей із серцево-судинними захворюваннями, тож лікарі радять у такі дні особливо ретельно контролювати артеріальний тиск.
Мирослав Байцар, лікар-терапевт лікарні Св. Пантелеймона:
Ми рекомендуємо звернутись до лікаря, переглянути певні призначення ось і обов'язково слідкувати за водним балансом, оскільки водний баланс він, власне, і впливає на серцево-судинну систему, тобто споживати не менше 2 з половиною літрів води на добу.
У Львівському гідрометцентрі різкі зміни погоди пояснюють мікроциклонами, які й супроводжуються потужними грозами.
Олександра Тузяк, синоптикиня:
Це вже за багаторічними спостереженнями при високих температурах тиск починає падати. Ну, і звичайно, що локально десь над територією, де найвища була температура, може утворюватися такий мікроциклон. Єдине, що можна сказати, так це є дуже небезпечно. Їх важко прогнозувати.
Синоптики обіцяють: спека спаде. Уже з наступного тижня в області очікують до 22 градусів тепла.