В Ізраїлі відкрили підземний шпиталь за участі українських медиків [ Редагувати ]
Ізраїль завдав авіаудару по складах ракет "Хезболли" на Сході Лівану. Цахал продовжує знищувати терористів, які погрожують помстою за ліквідацію лідера ХАМАСу Ісмаїла Ганії. Тим часом цивільну інфраструктуру країни готують на випадок можливої ескалації. Зокрема, у лікарні "Рамбам" у Хайфі розгорнули підземну частину та провели там тренування для персоналу. Докладніше в матеріалі Ольги Жидецької.
Ось тут ви можете побачити місце для госпіталізації одного з пацієнтів. Ми маємо все необхідне рядом з місцем для пацієнта.
Українець Юрій Хомчук - медик лікарні "Рамбам" у Хайфі, показує розгорнуте для надзвичайних ситуацій відділення. Фактично це найбільший у світі ультрасучасний підземний шпиталь, здатний в автономному режимі упродовж трьох діб повноцінно лікувати 2 тисячі пацієнтів, а загалом вміщує 8 тисяч людей. Юрій - лікар-нефролог, один зі 120 репатріантів, що працюють у "Рамбам". Він розповідає: у підземному медзакладі враховані потреби і пацієнтів, і персоналу.
Юрій Хомчук, медичний працівник шпиталю "Рамбам":
Тут є навіть операційне відділення, відділення інтенсивної терапії, реанімаційне відділення. На другому поверсі також є місця для пацієнтів, яких можна розташувати на місцях паркування авто. Також ми маємо тут такі важні для персоналу речі, як дитячий садок.
Сконструювали лікарню 2013-го. Три поверхи, що у звичайні часи функціонують як паркінг для хворих та персоналу, за три доби з нуля перетворюється на повноцінний шпиталь. Нині, з огляду на загострення з Іраном та Ліваном, все приведене у повну готовність, тож облаштування та переведення сюди пацієнтів займе лічені години.
Проєкт обійшовся у 140 мільйонів доларів, більшу частину з яких надали меценати. Споруджували його на випадок надзвичайних ситуацій через природні катаклізми, або ж, як зараз, загрози великих воєнних дій.
Філіп Абекассіс, медичний працівник шпиталю "Рамбам":
Чому цей підземний паркінг був переобладнаний для розміщення пацієнтів? Це було після війни 2006 року, коли, за моїми підрахунками, понад 400 ракет впало навколо лікарні, в межах кількох сотень метрів. Пацієнтів треба було зносити терміново. Я анестезіолог. Ми приймали пологи і робили наркоз у підвалах. Це було жахливо.
Бойове хрещення і заклад, і персонал пройшли під час ковідної пандемії.
Ейнат Перес, заступниця голови сестринського відділу шпиталю "Рамбам":
Часи COVID-19 дозволили нам добре натренуватися. Тож усім нашим медсестрам знайоме це місце, ми навчали їх усі ці роки, і кожен у лікарні знає, яка його роль тут і яке місце, куди йому йти. Ми готові до будь-якого сценарію.
Окрім того, щоби не втрачати навички, у лікарні регулярно проводять тренування персоналу. А також діляться досвідом з іноземними колегами. Головний лікар каже: особливий інтерес до убезпечення медзакладів виявляють партнери з України.
Майкл Гальберталь, Генеральний директор, головний лікар шпиталю "Рамбам":
В Україні, в Польщі, ми проводимо курси по всьому світові, щоби ділитися знаннями, які ми надбали й заохочувати до креативних рішень. На сьогодні усі мають оцінювати ризики й ухвалювати рішення, чи потрібне вам щось подібне.
Першу в Україні підземну лікарню вже розпочали зводити у Херсоні. Заклад обслуговуватиме жителів області, що постійно потерпають від обстрілів та авіаударів окупантів.