Кадрові ротації в уряді: хто йде, хто залишається і чому [ Редагувати ]
Кадрові ротації в уряді. З посад звільнено одразу кількох міністрів. Нагадаю, про перестановки в Кабміні стало відомо ще у вівторок. Заяви про відставку написали очільник МЗС Дмитро Кулеба, міністр юстиції Денис Малюська. На іншу посаду переходить вже ексвіцепрем'єрка Ірина Верещук. У відставку пішла і її колега віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Вже відомо, що частина урядовців підуть на нові місця роботи. Але що ж відомо про відставки? Які причини? Увесь кадрово-політичний пасьянс розклала Олена Логінова.
Велике перезавантаження уряду. Верховна Рада вирішила головну інтригу ще вчорашнього дня - і відправила у відставку міністра закордонних справ Дмитра Кулебу. А також ще двох високопосадовців Ірину Верещук, уже ексвіцепрем'єр-міністерку та міністерку з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, а також вже ексголову Держмайна Віталія Коваля. Уже колишній очільник МЗС Дмитро Кулеба з доповіддю до парламентарів не з'явився. А ось Ірина Верещук, яка переходить працювати в Офіс Президента, та Віталій Коваль, якого призначили міністром аграрної політики про свою роботу в уряді прозвітували.
Ірина Верещук, віцепрем'єр-міністр міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (2021 - 2024):
Минуло 3 важкі роки, майже за 3 роки нам багато вдалося. Були й досягнення, були й помилки. Одним з найбільших досягнень я вважаю побудову ефективної системи гуманітарного реагування на виклики, які постали у лютому 22 року.
Я залишаюся з вами. Я дуже ціную кожного. Я йду працювати в Офіс Президента України, буду займатися тим, чим займалася на посаді віцепрем'єра, а саме діти, внутрішньопереміщені особи, міжнародне гуманітарне право, все те, що ми робимо на наших штабах, і вони теж залишаються.
Віталій Коваль, очільник Фонду державного майна України (2023 - 2024):
Приємно відзвітувати про роботу Фонду держмайна за той час, що я його очолюю. Основні задачі, які стояли перед нами - відновити велику приватизацію. Звітую велика приватизація в Україні відновлена. І ми вперше в історії України проведемо велику приватизацію на платформі "Прозорро", тобто не буде тремтячих рук в сумнівних кабінетах, а буде відкрита і зрозуміла процедура.
"Великим перезавантаженням" кадрові зміни в уряді назвали не дарма. За ці два дні Парламент відправив у відставку 6 урядовців! Крім вищезазначених, ще й міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна. Віцепрем'єр-міністерку з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину, міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця та міністра юстиції Дениса Малюську.
Кому ж дісталися нові посади? Верховна Рада одразу оновила 9 міністерських крісел. І серед найгучніших призначень - новий голова Міністерства закордонних справ. Це відомство замість Дмитра Кулеби очолить його перший заступник Андрій Сибіга. Раніше він три роки був на посаді заступника керівника Офісу Президента України.
Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України:
У ці складні часи наша країна не тільки захищає себе і творить новий глобальний порядок, а й впливає на світоустрій. Ми показали нову якість української дипломатії, сильну наступальну позицію. Дипломатія має вести боротьбу на своєму місці.
Головне залишається попереду: маємо зробити все, щоб наша країна, наші цінності перемогли, і для досягнення цієї великої перемоги нам потрібна як далекобійна зброя, так і далекоглядність, зовнішня політика, і на цьому шляху наші дії мають бути швидкими. Дипломатія - ініціативною з чітким розумінням світових процесів. Не реактивної, а продуманою системною і сильною. Спрямованою на результат з чітким розумінням національних інтересів.
Олександр Мережко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики:
Я можу привітати вас фразою: ми маємо нового міністра закордонних справ. Він викликає повагу до себе, він є досвідченим дипломатом, дуже професійним. Фаховим кар'єрним дипломатом. У нього значний досвід, він був Надзвичайним послом в Республіці Туреччина, він працював в Польщі. І важливо, він був з Президентом, починаючи з перших днів повномасштабної агресії, брав участь в дуже важливих переговорах.
Також серед гучних призначень - звільнений з посади голови Фонду державного майна Віталій Коваль переходить на посаду міністра аграрної політики та продовольства України. Замість Олександра Камишіна очолить Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України нинішній керівник Укроборонпрому Герман Сметанін.
Також нове крісло в Ольги Стефанішиної. До попередньої посади віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції додався ще один обов'язок - Міністерство юстиції. Раніше ним керував Денис Малюська - п'ять років.
Ольга Стефанішина - міністр юстиції, віцепремʼєр з євроінтеграції:
Підтримавши пропозицію стати на посаду, вважаю, що ключовим на сьогодні є відновлення функцій правової політики Міністерства юстиції. Важливим є збереження функціональності й підтримка спроможності всіх функцій Мін'юсту. І я буду забезпечувати, щоб ці спроможності повністю розгорнулися. І підтримали наші спільні зусилля на шляху до ЄС та НАТО.
Також нового очільника отримало Міністерство культури та інформаційної політики. Тепер відомство Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Мінмолоді та спорту очолить Матвій Бідний. А Міністерство у справах ветеранів - нинішня заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.