На Дніпропетровщині розгорівся земельний скандал [ Редагувати ]
Земельний скандал розгорівся на Дніпропетровщині. Там Марганецька громада відібрала у Мирівської суміжні наділи. А це, як стверджують в тамтешній місцевій владі, ставить під загрозу існування громади. З податків на землю наповнювали бюджет, а тепер навіть за електрику нічим буде заплатити. Олена Мендалюк розбиралася у чварах.
Не віддамо нашої землі ні клаптика, ні метра, тому що це бюджет нашої громади.
6 мільйонів гривень - це 5 частина бюджету Мирівської громади. Головний його наповнювач - податок на землю, а її у громади забрали.
Якби ми зустрілися пів року назад, ми б стояли з вами на території Мирівської громади Зорянського старостинського округу, але, на жаль, на цей час ми знаходимося на території Марганецької територіальної громади.
Мова про землі, на яких зібралися землевпорядники, юристи й староста Зорянського старостинського округу.
Катерина Боротько, староста Зорянського старостинського округу:
Це землі промислового значення. Там у нас МГОК знаходився, територія птахофабрики, територія, на якій знаходиться заправка, яка приносила не малі податки в нашу громаду.
Землі відвели з Мирівської у Марганецьку громаду за рішенням депутатів останньої, а це суперечить законодавству, наполягає юрист Мирівської ОТГ.
Олександр Балак - юрисконсульт Мирівської ОТГ:
Основним і ключовим затвердженням цього проєкту і внесення змін до державного земельного кадастру є саме погодження суміжних територіальних громад. Від Мирівської сільської ради погоджень жодних не було - це основне порушення, яке було з боку Марганецької міської ради й держаним кадастром реєстратором.
Про порушення громада вже повідомила в усі владні структури: від президента і до обласної військової адміністрації. Написали заяви й у правоохоронні органи.
Володимир Біленко - голова Мирівської ОТГ:
Це було зроблено всупереч всім законам і порядку, і на цей час ми уже подали свою заявку в суд. Зареєстрували в п'ятницю. Чекаємо відповідь, і готові захищати наші інтереси в суду.
Геннадій Боровик - міський голова Марганця:
Я можу сказати, що це їхня особиста думка. Місто Марганець зробила ще до війни запит в державний геокадастр і отримали таку відповідь, що границь міста Марганець немає, вони умовні.
Саме ця відповідь Державного геокадастру і стала поштовхом для розробки проєкту землеустрою меж Марганецької громади.
Геннадій Боровик - міський голова Марганця:
Якщо мешканці міста Марганець живуть у місті, користуються всіми послугами - школа, лікарня усе, а податки сплачують в друге місто, то як. Так само Марганецький збагачувальний комбінат сплачує податки у другу громаду. Згідно з всіма законами ми зробили все так.
Олексій Алєксєєнко - голова правління АТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат":
Є землі у комбінату, які знаходяться на території Марганецької громади - це 2200 га і 1800 га на території Мирівської території. Ми зараз знаходимося на території, яка в Мирівській, але почалися якісь ігрища, по-інакшому назвати не можна з цією територією. У комбінату на території Мирівської громади приблизно 1800 гектар земель, з яких близько тисячі наразі стали спільними.
Марганецькій громаді відвели 1000 гектарів. На них розташований новий цех, що до війни встиг пройти лише випробувальні пуски, а зараз у простої, та кар'єр, де також не ведуть жодних робіт, бо окупанти - за 20 кілометрів.
Олексій Алєксєєнко - голова правління АТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат":
Наразі воно все зупинено зі зрозумілих причин, тому що вести роботи з видобутку руди, по збагаченню, по переробці у 20-кілометровій зоні, м'яко кажучи, погана справа.
За землі, що не приносять жодного прибутку, тепер підприємство має сплатити вдвічі більше - нарікає голова правління. Бо у Мирівській громаді податок на рівні трьох відсотків, а у Марганецькій - усі 6.
Олексій Алєксєєнко - голова правління АТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат":
Це близько 65 мільйонів гривень, і це для підприємства, яке знаходиться у 20 кілометровій зоні від ворога. І підприємство стоїть. Зупинені всі підрозділи.
А Зорянський старостинський округ готується до скрутних часів.
Катерина Боротько, староста Зорянського старостинського округу:
А зараз все, у нас може закритися школа, тому що не буде за що платити електроенергію, не вистачить коштів, бо ми зараз багато віддаємо в Марганецьку громаду за водопостачання. Віддаємо майже до 500 тисяч в місяць.
Староста каже: немає землі - немає надходжень у бюджет.