Окупанти бояться навіть його звуку: чим особливий дрон "Вампір" [ Редагувати ]
росіяни найменували цей дрон "Баба Яга". Обрали ім'я відьми зі своїх казок, бо він дійсно наводить жах на окупантів. Український ударний безпілотник "Вампір" складно помітити у темряві. А тому він ефективний на лінії фронту саме вночі. Як наші "Вампіри" знекровлюють військо окупантів - дивіться у наступному сюжеті, підготовленому за матеріалами Сухопутних військ.
Його звук – це його зброя. Тобто противник теж боїться цього звуку та іноді лякається.
Ударний "Вампір" – це коптер важкого класу. Українську розробку активно використовують підрозділи Сухопутних військ.
Олександр Візгін, офіцер управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ:
У сучасній війні безпілотні системи виконують безліч завдань. Маленькі дрони спостерігають за полем бою, знищують ворожу техніку, фортифікації та особовий склад. Але є й справжні важковаговики, які спроможні на дещо більше.
Безпілотник може взяти вагу до 15 кілограмів.
Позивний "Донбас", військовослужбовець ЗСУ:
Це протитанкові міни, це малі осколкові авіабомби, теж українського виробництва, фугаси різних типів, тобто під різні задачі – свій тип боєприпасу.
Нерідко "Вампір" виконує гуманітарні місії – доставляє на позиції їжу чи медикаменти.
Позивний "Хантер", військовослужбовець ЗСУ:
Це коли наша піхота сидить на спостережних пунктах, і вони також хочуть їсти й пити. Навіщо ризикувати людьми для того, щоб доставити їм це? Ми причіпляємо до дрона близько 15 кг різного вантажу, спокійно несемо, гарно упаковуємо, щоб воно не розбивалося, спокійно несемо, спокійно скидаємо прямо в наш окоп.
Цей підрозділ належить силам підтримки Сухопутних військ, його основне завдання – дистанційно мінувати територію.
Позивний "Донбас", військовослужбовець ЗСУ:
Це робиться, щоб закрити проходи важливі там, де може противник прориватися. Просто життя бійця. Тобто часто ці проходи небезпечні, тобто туди треба групі вийти, висунутись тайком, а тут ми можемо працювати з безпечної відстані, ну, відносно. І все-таки швидкість.
Олександр Візгін, офіцер управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ:
Завдяки цим безпілотникам і впровадженій тактиці їх застосування, такі смертельні подарунки можуть дуже швидко з’явитися у найнесподіваніших для ворога місцях.
Українські "Вампіри", на відміну від нічних кривавих монстрів з легенд, успішно полюють на свою здобич у будь-який час доби.
Позивний "Донбас", військовослужбовець ЗСУ:
Він обладнаний і денною камерою, і нічною камерою, тобто ми можемо контролювати і денний спектр, і нічний. Тобто від цього спектр його застосування ширший.
Навіть ворожі засоби РЕБ не здатні зупинити цей дрон, кажуть наші захисники.
Позивний "Хантер", військовослужбовець ЗСУ:
Є втрата супутників. Супутникового зв’язку. Дрон переходить автоматично в althold, і починаєш керувати ним вручну вже. Як піднімати, як садити.
А ще "Вампіри" надпотужні: не бояться великих вантажів і сильних поривів вітру.
Позивний "Хантер", військовослужбовець ЗСУ:
Як пише виробник, то більше 7 м/с. Але ми при такому вітрі літаємо. Тому що завдання треба виконувати й замість нас цього ніхто робити не буде.
Авжеж, на полі бою трапляються прикрі втрати, розповідають українські бійці. Та це лише техніка. Життя побратимів, яких захищають "Вампіри", незрівнянно дорожчі.