У Запоріжжі ветеринари безоплатно лікують тварин [ Редагувати ]
У Запоріжжі ветеринари безоплатно лікують безпритульних котів та собак або тих тварин, власники яких не в змозі оплатити послуги ветклініки. Окрім Запоріжжя, схожий проєкт діє ще й в Ірпені, під Києвом. Організатори запевняють: допомогли вже тисячам вусатих пацієнтів. Репортаж Інни Гогой.
Пані Світлана привела до ветеринара свою домашню улюбленицю. Кілька тижнів тому собака Матільда захворіла і геть нічого не їла. З проханням урятувати тварину жінка звернулася до благодійної ветклініки.
Світлана, жителька Запоріжжя:
Не їла нічого, нічого не пила 4 дні, і ми прийшли сюди, а так як ми пенсіонери, а я інвалід ще, тому коштів нема у нас лікуватися, нам запропонували тут і нам тут допомогли, зараз вона вже і кушає.
Не вперше приїздить сюди й пані Любов. Привозить на перев’язку ось цього рудого вусаня. Деякий час кіт жив на вулиці й сильно травмував лапи.
Любов, жителька Запоріжжя:
Він прийшов такий побитий, брудний і потім зник на тиждень. І, коли повернувся, у нього загноїлися лапки, вушко все у крові. Ну, я цю клініку колись вже набирала. Роблять вони все задарма, ми лише ліки купуємо.
Послуги, які ветлікарі надають у цьому кабінеті, безоплатні. По таку допомогу сюди можуть звернутися власники тварин - пенсіонери чи переселенці. Привозять своїх підопічних і військовики та волонтери.
Аліна, ветеринарна лікарка:
Наскільки ми можемо допомогти тваринам, настільки допомагаємо. Бо у мене теж невелика кількість тих же препаратів для дослідження. Консультації, первинний огляд, поміряли температуру, узяли аналіз крові, комусь перев'язки робимо.
Ветеринари кажуть: нині найбільше запитів щодо стерилізації тварин. Не бракує і котів та собак із травмами, зокрема і після прильотів.
Аліна, ветеринарна лікарка:
З прифронтових міст привозять сюди тварин, стерилізують, щеплять і потім далі передають або волонтерам, або прилаштовують у добрі руки.
Окрім Запоріжжя, схожа благодійна ветклініка працює ще й в Ірпені. Це спільний проєкт українських ветлікарів та міжнародної зоозахисної організації.
Олена Руднєва, директорка українського фонду ветеринарної медицини:
З вересня надано допомогу більш ніж 3 тисячам тварин. Основна мета проєкту - допомогти нашій країні у найважчі часи. Під час повномасштабного вторгнення не має у людей можливості допомогти своїм тваринам, не кажучи про безпритульних.
У планах в організаторів - розширити географію безплатних ветклінік та запустити такий проєкт і в інших містах України.