На Кіровоградщині проводять безкоштовні заняття з хортингу [ Редагувати ]
Універсальний набір ударів та прийомів. Українське повноконтактне єдиноборство - хортинг. Цьому унікальному спорту вже понад десять років навчає майстер спорту Анатолій Скоренцов. Його вихованці - діти з Кіровоградщини. Тренер підготував світових чемпіонів і не полишив занять навіть після особистої трагедії - загибелі на фронті старшого сина Валерія. Історію про самовідданість, любов до рідної країни та справи свого життя - у нашому сюжеті.
Невеличке село Федірки, що на Кіровоградщині. У ньому проживає чотириста людей. Для дітей є лише один гурток - це клуб хортингу "Козак". Міститься у спортзалі початкової школи.
Слава Україні! Героям слава!
Так починає кожну зустріч тренер Анатолій Скоренцов. Далі руханка й відпрацювання силових елементів українського бойового мистецтва.
Підсіли, раз, він уже на стегні у вас і кидаєте, гоп.
Анатолій Скоренцов, тренер клубу хортингу "Козак":
А кому вони потрібні, якщо ви знаєте, у нас з першого по четвертий клас фізкультури навіть нема. Хочеться, щоб вони росли гідною зміною нашою, і були як здорові духом, так здорові й фізично.
Займаються хортингом п'ятнадцятеро дітей різного віку. Найменшому Дмитрику - лише чотири. Хлопчик не пропускає жодного тренування, вправи для нього спеціально підібрані.
Складні елементи виконують уже старші вихованці, хлопці й дівчата чотирнадцяти-п'ятнадцяти років. Адже хортинг - це не лише про фізичну підготовку, а і про впевненість у собі.
Артем Якимович, вихованець клубу хортингу "Козак":
Це самооборона, нас учать самооборони, захищатись, взагалі Анатолій Михалич єдина людина, яка займається молоддю у селі, більш ніхто не хоче.
Віталіна Яковенко, вихованка клубу хортингу "Козак":
Тут дає впевненість, що я можу сказати свою думку, що я думаю, бо тоді я не могла сказати, я просто мовчала, бо важко, а вдруг скажуть"та все, то нє, це не подобається, оце таке".
Разом з паном Анатолієм тренує і його молодший син - Євген: триразовий чемпіон світу з хортингу, ветеран російсько-української війни.
Євген Скоренцов, тренер клубу хортингу "Козак":
Займаємся патріотичним вихованням, тобто бойовий гопак вивчаємо, у хортингу єсть різні види, тобто двобій, потім сутичка, без ударної техніки діти показують свої вміння боротьби. Також включається володіння зброєю, якими користувались наші козаки, це шаблі, бойовий ціп, палка - спис. Є розділ військовий хортинг.
Попри досить скромні умови занять, вихованцям клубу присвоюють звання "майстра спорту". Здобувають вони перемогу в Україні та за кордоном.
Анатолій Скоренцов, тренер клубу хортингу "Козак":
Ми були і чемпіонами України, і чемпіонами Європи, чемпіонами Світу, кубки були у нас, Кубок Європи і Кубок України, діти виступали, у нас там показові виступи є.
Усі тренування - задарма. А ось хорт, страйкбольні гвинтівки, форма, поїздки на змагання - за підтримки благодійників.
- На чому тримаємось? - На ентузіазмі!
Тренує сільських дітей пан Анатолій ще і в пам'ять про полеглого на фронті сина. Валерій Скоренцов - Чемпіон світу з хортингу, і сам був наставником. Після початку повномасштабного вторгнення - командир взводу в Нацгвардії. Загинув у листопаді 22-го під час звільнення Херсонщини.
Нині родина Скоренцових у центрі села разом із сім'єю полеглого земляка Андрія Кисельова встановили пам'ятний знак - козацький хрест.
Анатолій Скоренцов, тренер клубу хортингу "Козак":
Продовжить те, що Валєра розпочинав і ніс, цей спорт, здоровий спосіб життя, оце моя мотивація.
На цей рік гуртківці вже мають плани - здобути перемогу на районних та обласних змаганнях з хортингу. А далі на Чемпіонаті України та Світу.