В Чернигове изобрели новый способ производства бензина [ Редагувати ]
Винаходи українців, які можуть змінити світ. "Новини" починають серіал, присвячений людям з багатою фантазією і золотими руками. Новий спосіб отримання палива винайшли у Чернігові. Двоє юних винахідників довели - бензин можна зробити... зі звичайної річкової ряски. А саму рослину без проблем вирощувати в штучних умовах. Розповідає Галина Тимощук.
Усе почалося - з ідеї. Учитель фізик разом зі своїм учнем вирішили добути екологічно-чисте паливо. Як сировину обрали - звичайну "річкову ряску".
Іван Ступа, ліцеїст- винахідник:
- Ми зрозуміли, що, по-перше, вона дуже росте інтенсивно можна отримувати врожаї хороші і, по-друге, вона ж не використовується у інших типах господарств.
Однак, ряску можна знайти лише в теплу пору року, каже Іван. Тому, до роботи залучили хіміка Сергія. Він і вирощував рослину в штучних умовах.
Сергій Ситник, ліцеїст-винахідник:
- В процесі вирощування ряски складного зовсім нічого нема. Тому що, по-перше, хімічні елементи, які потрібні для поживного середовища можна дуже легко знайти на любому базарі.
Технологія винахідників дуже проста. Беремо матеріал - ряску - ця зелена рослина покриває водойми. Обробляємо її спиртом, аби знищити шкідливі бактерії. І поміщаємо у поживне середовище. Тобто у воду, в яку додаємо добрива.
Для вирощування свого продукту Сергій скористався ось таким інкубатором для яєць.
Сергій Ситник, ліцеїст-винахідник:
- Ми забезпечили додаткове освітлення, вона у нас цілу добу може рости, і при цьому ефективність вирощування набагато більша
І далі фізик Іван розкриває секрет. Зараз хлопець показує принцип дії самогонного апарата. Як виявилося, для завершення експерименту потрібен звичайний спирт із "незвичайної сировини".
Іван Ступа, ліцеїст- винахідник:
- Настпуний етап ми беремо п'ять відсотків бензину до нашої суміші додаємо її до цього спирту, і отримуємо фактично пальне, яке можна використовувати у звичайних автомобілях.
Наразі на стенді переліку палива на звичайній заправці не знайдеш бензину, виготовленого способом, який пропонують чернігівські ліцеїсти. Однак хлопці надії не втрачають і вірять, що в майбутньому таке паливо будуть заливати у бензобаки машин.